Odwodnienia nierdzewne w sektorze przemysłu spożywczego

Nie da się ukryć, że zakłady przetwórstwa spożywczego to miejsca, którym należy poświęcić nieco więcej uwagi. Powinno się w nich zastosować m.in. odpowiednie systemy odwodnienia. Nie mogą się tym zajmować osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia, dlatego warto czym prędzej porozumieć się z wykwalifikowanymi technikami i dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy na temat nierdzewnych odpływów podłogowych.

Odwodnienia nierdzewne – dlaczego warto w nie inwestować?

Nierdzewne odpływy podłogowe niosą za sobą ogrom zalet. Najlepiej jeśli są stworzone ze:

  • stali nierdzewnej AISI 304,
  • stali kwasoodpornej AISI 316.

Do wyboru są dwie podstawowe możliwości, które sprawdzą się praktycznie w każdym zakładzie przetwórstwa spożywczego. Godne uwagi jest to, że nierdzewne systemy odwodnienia gwarantują użytkownikom maksymalny poziom higieniczności, a do tego nie należą do najdroższych. Charakteryzują się długą żywotnością i łatwym montażem. Są odporne na rozmaite uszkodzenia mechaniczne i radzą sobie z upływającym czasem.

Oczywiście zastosowane w zakładzie odwodnienia nierdzewne powinny posiadać niezbędne atesty PZH. W związku z tym warto zwrócić dużą uwagę na ich producentów. Wysokiej klasy produkty odznaczają się podwyższoną funkcjonalnością oraz doskonałym wykończeniem.

Odwodnienia nierdzewne – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zastosowane odwodnienia nierdzewne powinny spełniać jeszcze kilka istotnych funkcji, w tym m.in. gwarantować dużą przepustowość (sprawdza się to m.in. w przypadku browarów). Duże znaczenie ma też właściwy rozmiar kosza osadczego na odpady stałe, bez którego nie da się obejść np. w zakładach mięsnych.

Kluczowym aspektem dla zainteresowanych osób jest stworzenie optymalnego projektu takiego systemu odwodnienia, ponieważ trzeba w nim zawrzeć niezbędne spadki, tak aby nie mieć problemów ze swobodnym odprowadzaniem wody. Ponadto warto zadbać o obecność wzmocnionego syfonu, ponieważ jak wiadomo w zakładach przetwórstwa spożywczego czyszczenie odpływów podłogowych odbywa się znacznie częściej, niż w przypadku wielu innych miejsc (ze względu na specyfikę branży).

Odwodnienia nierdzewne są bardzo łatwo dostępne i można się w nie wyposażyć np. poprzez sieć internetową. Bardzo ważnym elementem w przypadku ich doboru jest również klasa obciążenia. W niektórych zakładach po odpływach będą się przecież poruszać np. pokaźne wózki widłowe i trzeba to uwzględnić w swoich rozważaniach. Jeśli właściciele zakładów przetwórstwa spożywczego nie są w stanie dobrać ich w pojedynkę powinni poprosić o wsparcie wyspecjalizowanych techników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com