Grille gazowe na każdą kieszeń

Przyrządzanie zdrowych potraw i doskonała jakość produktu, na którym zostały one zrobione, nie zawsze musi wiązać się z sięganiem głęboko do kieszen, bądź sztuką wielu kompromisów. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę i co jest warte inwestycji, która będzie niezawodna przez wiele lat? Oto opcja, którą warto rozważyć przy polowaniu na odpowiedni model na sezon grillowy.

Od ciekawej i nieco drogiej alternatywy – grill gazowy staje się standardem, który coraz częściej zdobi przydomowe ogrody. To po części wypadkowa tego, że w wielu codziennych aspektach staliśmy się bardziej świadomymi konsumentami w temacie zdrowej żywności. Z drugiej strony – samo zdecydowanie się na opcję “gazową” niekoniecznie musi się wiązać z rozbijaniem banku i drogim utrzymaniem takiego przedsięwzięcia w naszym ogrodzie. Co może być idealnym rozwiązaniem na w tym segmencie? Jakie opcje warto rozważyć?

Przede wszystkim jakość

To pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl przy wyborze grilla gazowego. W końcu sama konstrukcja musi być niezawodna i bezpieczna, aby komfortowo z niej korzystać w bliskim otoczeniu rodziny i znajomych. Z pomocą przychodzi marka Koler, która ugruntowała swoją pozycję w tym sektorze oraz akcesoriów do grillowania. Co stanowi o sukcesie? Podstawą jest tutaj nierdzewna stal, która jest gwarantem tego, że sam grill będzie nam towarzyszył nie tylko przez jeden sezon, a pozostanie nieodłącznym towarzyszem przez wiele lat. Nawet przy niesprzyjającej pogodzie, czy wymagających warunkach podczas miesięcy, gdy zwyczajowo będzie wyłączony z użytku. W tym miejscu pewnie zaświeci Ci się lampka ostrzegawcza, że fakt solidności konstrukcji jednoznacznie będzie wiązać się z dużą wagą. Owszem – jakość przekłada się na sam ciężar, jednak standardowo całość osadzona jest na równie solidnych kółkach, co w znacznym stopniu wpływa na mobilność, a i też nie będzie wymagało zaangażowania wielu rąk do przeniesienia w pożądane miejsce.

Wielofunkcyjność

Wielkość konstrukcji niesie ze sobą kolejne zalety. Powierzchnia rusztu skutecznie wyeliminuje konieczność żonglowania kolejnymi potrawami i przysmakami, bo zwyczajnie wszystkie pożądane rzeczy będziesz mógł umieścić jednorazowo na palenisku. Do tego należy wliczyć dodatkowy palnik, który pozwoli na podgrzewanie bądź utrzymywanie stałej temperatury już przygotowanych dań. W standardzie dochodzą do tego także uchwyty i zwiększona powierzchnia blatu. Pierwszy raz na zawsze wyeliminuje wieczne poszukiwania akcesoriów czy szczypiec, drugi to idealne miejsce, aby dokonać finalnego szlifu przed położeniem potraw na ruszcie, czy zagospodarować miejsce na zimny, złocisty trunek.

Miejsca na pewno nie zabraknie! Co jeszcze może wzbogacić ucztę? Sprawdź dedykowane akcesoria do grilla gazowego na stronie koler.pl.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Tak jak ważna jest jakość i wykończenie całości przy fakcie korzystania z instalacji gazowej, tak równie istotne jest wpływ na zdrowie przyrządzanych potraw. Mając na uwadze również fakt, że przesiadka na grill gazowy to definitywne pożegnanie się z rozpałką, notorycznym dmuchaniem w palenisko i koniecznością “pilnowania” obrotu spraw na ruszcie. Naturalnie – w tym wypadku nieuwaga również oznacza szaszłyk spalony na wiór i niezadowolenie gości, jednak sam proces przygotowania jest zdecydowanie krótszy.

Nie mamy też chyba żadnych wątpliwości, że połączenie aluminiowych tacek, węgla drzewnego bądź brykietu nie należy do najzdrowszej kombinacji, którą chcielibyśmy mieć w swoim ogrodzie. Łatwość czyszczenia rusztu po każdej uczcie w ogrodzie bądź przyrządzanie potraw na żeliwnej płycie daje gwarancję tego, że nie można nic zarzucić finalnemu produktowi, który zjedzie na talerz. Naturalnie biorąc pod uwagę fakt, że to, co umieszczasz na grillu, jest w swoim składzie w pełni “zdrowym” produktem, pozbawionym konserwantów. To wydaje się jednak oczywistą kwestią dla wielu z nas.

Czy takie połączenie musi być kosztownym przedsięwzięciem? Jasne, zapłacisz więcej niż za standardowego grilla napędzanego węglem drzewnym, jednak jest to inwestycja, która zwróci się w ciągu jednego intensywnego sezonu. Konkretne przykłady? Rozpocznij od podstawowego segmentu, który oferuje marka Koler, aby już teraz przerzucić się na nową jakość grillowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com