Stylowe meble gabinetowe – wyposażamy gabinet lub pokój biurowy

„Mój gabinet – moją wizytówką” – czyż nie przekonaliśmy się o tym za każdym razem, gdy wchodziliśmy do gabinetu notariusza, radcy prawnego, dyrektora firmy, profesora medycyny? Piękne wnętrze wyposażone w wyjątkowej urody meble i inne dodatki tworzące całość wysmakowanej kompozycji od pierwszego momentu daje nam poczucie bezpieczeństwa, solidności, opoki. Tu na pewno pracuje ktoś niezwykły, silny, mądry – ktoś, kto na pewno nam pomoże.

Wyposażenie do gabinetu – stylowe meble gabinetowe czy nowoczesne?

Przekonywanie o wyższości jednych stylów nad innymi jest niczym dyskutowanie o gustach – można krytyką kogoś urazić. Jednak warto przekonać się do stylowych mebli w gabinecie jeśli chcemy, by nasz gabinet dobrze spełnił funkcję nośnika informacji o usługach, które świadczymy.

Stylowe meble biurowe wykonane są z najlepszych i drogich materiałów. Biurka, stoły, konsole, szafy, półki, komody zrobione z drewna litego lub pokryte drewnianą okleiną mogą mieć różne style oraz kolory, a i drewno może być rozmaitego pochodzenia – od popularnych, powszechnie spotykanych u nas gatunków, aż do gatunków najbardziej egzotycznych pozyskanych z drzew rosnących w odległych stronach świata.

Dobrze wykonane solidne meble z drewna mają gustowne okucia, zawiasy, zamki, a ich blaty czy fronty drzwiczek lub szuflad mogą pokrywać intarsje lub inkrustacje.

Obok biurek i stołów w gabinecie powinny znaleźć się różnego rodzaju siedziska: krzesła, fotele, sofy. Drewniane stelaże pokryte skórą naturalną lub szlachetnymi tkaninami, fakturą i kolorem dopasowanymi do stylu, tworzą meble piękne, ale i funkcjonalne – gabinet służy do pracy, więc o ergonomii i zasadach bhp zapominać nie wolno. Wygodne miejsce do siedzenia jest także zawsze dobrze oceniane przez klientów – petentów załatwiających swoje sprawy w gabinecie.

Stylowy gabinet – siła dodatków

Bryły solidnych mebli wypełniających pomieszczenia biurowe wymagają uzupełnienia – dodatków, które podkreślą urodę mebli i zachowają ciągłość stylu. Dodatki mogą tylko zdobić, albo pełnić także funkcje użytkowe.

Na biurkach wspaniale prezentować się będą podpórki do książek, zestawy do pisania, przyciski do papieru, stylowe lampy dobrze oświetlające blaty. Poza lampami biurkowymi warto zakupić pasujący do całości żyrandol oraz lampy stojące lub kinkiety.

W gustownym gabinecie nie powinno zabraknąć wieszaków na odzież, pojemników na mokre parasole, luster i obrazów oprawionych w gustowne ramy, kwietników naściennych lub stojących, stolików kawowych.

Stylowe meble gabinetowe, czyli jaki to styl?

Styl zależy od preferencji użytkownika – właściciela gabinetu. Inne meble niezbędne są by stworzyć kompozycję w stylu kolonialnym czy angielskim, zupełnie odmiennych wymaga styl prowansalski, a stylizowanie gabinetu na okres baroku czy rokoko, wymaga zaopatrzenia się w meble antyczne oryginalne, czy też stylizowane na Ludwiki.

Dla tych, którzy lubią iść pod prąd i przełamywać schematy zawsze zostaje ucieczka w ponadczasowy vintage – sięganie do poprzednich epok i nadawanie meblom drugiego życia jest wciąż w modzie.

Więcej stylowych mebli biurowych znajdziesz w sklepie internetowym https://antyki24.pl/pl/c/GABINET/455

Polecamy:
Balustrady do samodzielnego montażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com