Jak w ostatnich latach rozwinął się Rzeszów?

Rzeszów – miasto niezwykle. Tak mogłoby brzmieć hasło promujące stolicę województwa podkarpackiego i z pewnością nie byłoby to stwierdzenie na wyrost. Rzeszów jest jednym z najszybciej rozwijających się miast, a dalsze prognozy są jak najbardziej pozytywne.

Dynamiczny rozwój Rzeszowa w ostatnich latach

Rzeszów – centralne miasto aglomeracji rzeszowskiej jest uznawane za jedno z najszybciej rozwijających się polskich miast. Dziś Rzeszowa nikt nie zalicza już do Polski „B”. Inwestorzy widzą w tym mieście i okolicach ogromny potencjał, i doskonale wykorzystują go z korzyścią dla mieszkańców. Różnego rodzaju inwestycje nie tylko podnoszą standard życia w Rzeszowie, ale też ułatwiają dalsze promowanie miasta. Wśród największych zmian warto wymienić przede wszystkim znaczne powiększenie się bazy hotelowej, nowe osiedla, a także planowaną inwestycję w Jasionce.

Coraz większa baza hotelowa

Urlop w okolicach Rzeszowa? Jak najbardziej. Weekendowy wyjazd z rodziną? Nie ma problemu. Rzeszów oferuje cały przekrój miejsc noclegowych – począwszy od prywatnych kwater, przez tanie motele, a na ekskluzywnych hotelach kończąc. Jednymi z największych inwestycji w tym sektorze były budowy hoteli Bristol i Grand Hotel w Rzeszowie.

Hotel Bristol Tradition&Luxury był pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w mieście. Budynek hotelu zlokalizowany na staromiejskim rynku zachwyca bryłą, ale kusi też doskonałą aranżacją przestrzeni i wygodą, czyniących to miejsce naprawdę niezwykłym. Projektanci odpowiedzialni za przygotowanie koncepcji tego hotelu umiejętnie połączyli nowoczesność i specyficzny podkarpacki folklor, a efekty ich pracy stały się jedną z największych „perełek” Rzeszowa.

W podobnym czasie na hotelowej mapie Rzeszowa pojawił się też Grand Hotel – czterogwiazdkowy hotel butikowy zbudowany w nowoczesnym stylu, ale z nutą klasycznych rozwiązań. Ten obiekt zlokalizowany przy ulicy 3-Maja cieszy się popularnością szczególnie wśród ludzi biznesu – to doskonałe miejsce na organizację spotkania firmowego lub ważnego eventu.

Rzeszów ul. 3 Maja – fot. https://www.paulinareczek.pl/

Nowe osiedla mieszkaniowe

Rzeszów to dobre miasto do pracy i do życia. Wraz ze wzrostem liczby obiektów handlowych, usługowych i produkcyjnych rośnie też powierzchnia zabudowy mieszkaniowej. Deweloperzy bez obaw inwestują w Rzeszowie zarówno w budynki jednorodzinne, jak i wielorodzinne. W Rzeszowie po prostu nie da się nie zauważyć prawdziwego boomu budowlanego. Buduje się zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach, a przykładami nowych inwestycji są między innymi osiedle Wrzosowe Aleje na Zaczerniu, Dębowy Park przy ul. Miłej czy mieszkania na Drabiniance.

Inwestycja na lotnisku w Jasionce

Ostatnie informacje pokazują, że Rzeszów technologią stoi i przejawia się to między innymi w informacji o planowanej budowie jednej z największych i najnowocześniejszych w Europie baz obsługi technicznej samolotów. Na dwóch działkach o powierzchni 13 ha na terenie Portu Lotniczego Jasionka LOT wraz z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka wybudują ultranowoczesną bazę, w której obsługiwane będą samoloty. Inwestycja będzie kosztowała aż pół miliarda złotych, ale bez wątpienia stanie się kolejnym krokiem milowym w rozwoju miasta. Warto przy tym wspomnieć, że w bazie zatrudnienie znajdą setki ludzi, więc budowa tego obiektu znacznie przysłuży się społeczności.

Rzeszów nie należy już do Polski „B”

Czasy, w jakich Rzeszów postrzegano, jako miasto drugorzędne, dawno odeszły już w zapomnienie. Rzeszów słynie z przemysłu spożywczego, odzieżowego, lotniczego, farmaceutycznego i meblarskiego. Jest też ważnym ośrodkiem akademickim. Coraz więcej firm (zarówno polskich, jak i zagranicznych) decyduje się inwestować w Rzeszowie, a krok ten bardzo szybko okazuje się prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Rzeszowowi nie grozi odpływ pracowników – nawet specjalistów, bo bez problemu można tutaj znaleźć pracę, a prognozy pokazują, że będzie tylko lepiej.

Każdy, kto do tej pory nie wierzył w Rzeszów, dziś otwiera oczy ze zdumienia. Rzeszów może i działa tak aktywnie, jak jeszcze nigdy dotąd. Tutaj nie widać ani stagnacji, ani narzekań, ale pracę i zaangażowanie jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com