Dane w chmurze – czy to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Zadania, które jeszcze kilka lat temu wykonywał człowiek lub zespół ludzi, dziś w coraz większym segmencie rynku mogą wykonywać maszyny. Automatyzacja i cyfryzacja obejmują coraz więcej branż. Na szczęście pracy dla specjalistów nie brakuje. Za to dzięki rozwiązaniom technologicznym mogą oni poświęcić więcej czasu na rozwiązania koncepcyjne i strategiczne, prace obliczeniowe i czuwanie nad procesami zostawiając dedykowanym programom. Prace działu kadr i płac można coraz częściej zinformatyzować, a dzięki rozwiązaniom chmurowym – zminimalizować koszty i poprawić bezpieczeństwo prac.

Jakie firmy mogą skorzystać na systemie HR w chmurze?

Tak jak większość technologii rozwiązania chmurowe na początku wiązały się z firmami technologicznymi o globalnym zasięgu. Dziś jednak te rozwiązania są dostępne dla każdego przedsiębiorstwa. Chmury upowszechniły się – i dziś też często korzystamy z nich do celów prywatnych. Przechowując w nich dokumenty, zdjęcia, prezentacje i notatki. Wysokie bezpieczeństwo takich rozwiązań daje nam pewność, że tylko my mamy dostęp do przechowywanych danych i możemy z nich korzystać z dowolnego urządzenia, a także je udostępniać wskazanym przez nas osobom. Podobnie działają rozwiązania chmurowe dla firm. Dane nie są zapisywane na dyskach komputerów, a przekazywane do dedykowanej firmie bezpiecznej chmury. Dzięki temu nasze przedsiębiorstwo ogranicza koszty związane ze sprzętem np. dyskami, serwerami itp. Firmy, które nie chcą albo nie mogą instalować u siebie oprogramowania np. do zarządzania HR mogą skorzystać z systemu HR w chmurze.

Dobre oprogramowanie to niższe koszty

Wiele firm decyduje się na system HR w chmurze po tym, jak przetestuje i doceni zalety przejścia z „ręcznej” pracy w działach kadrowo-płacowych na korzystanie z dedykowanego oprogramowania. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania może być model abonamentowy – dzięki niemu koszty użytkowania systemu są dostępne nawet dla małych przedsiębiorstw, których nie stać na stworzenie dedykowanego oprogramowania do swoich potrzeb. Warto również pamiętać, że przepisy związane z wynagrodzeniami, składkami do Urzędów Skarbowych, zasadami naliczania ZUS zmieniają się dość często – nawet kilka razy w roku. Stworzenie dedykowanego programu wymaga wtedy przygotowania rezerwy finansowej na potrzeby ewentualnych poprawek i aktualizacji, których koszt trudno oszacować z góry. Dlatego lepiej wybrać sprawdzone rozwiązanie od doświadczonej firmy budującej oprogramowanie, która zadba o aktualizacje i stałe dostosowywanie funkcjonalności do zmieniających się podstaw prawnych. Takie rozwiązania ma TETA. Warto zwrócić szczególną uwagę na TETA AIR, bo oprogramowanie w chmurze to pewność, że wszystkie dane będą bezpiecznie przechowywane i przetwarzane na dedykowanych serwerach. A dostęp do nich będzie możliwy tylko przez odpowiednio skonfigurowaną aplikację. Jeśli rozwiązania HR zostaną oparte o model SaaS (tzw. Software as a Service) użytkownik programu kadrowo płacowego nie będzie ponosić dodatkowych kosztów.

Jakie możliwości daje system HR w chmurze?

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

Nowoczesny system kadr i płac to przede wszystkim możliwość:

  • zarządzania godzinami pracy
  • zarządzania nadgodzinami
  • planowanie i rozliczanie urlopów
  • wyliczanie pensji
  • wsparcie dla programów rekrutacyjnych
  • wymiana danych z urzędem skarbowym i ZUS
  • uproszczenie relacji i przepływu informacji między pracownikami działów HR i
    finanse, i pracownikami innych działów

Wymienione wyżej procesy to nie jedyne funkcjonalności, które zapewnia TETA AIR. Sięgając po to rozwiązanie firmy mogą mieć pewność, że planując rozbudowę zatrudnienia czy inne zmiany kadrowo-płacowe bez trudu mogą dokonać zmian i dopasować swój program do nowych potrzeb.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców  Śląskich 7a, 53-332 Wrocław

lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com