Energia elektryczna w domu: 5 wskazówek od eksperta

Uwielbiamy energię elektryczną – utrzymuje nas w cieple, rozjaśnia domy, zapewnia dostęp do wszystkich rozrywek, pozwala zjeść ciepły posiłek, kiedy tylko chcemy i wiele więcej. Energia elektryczna uczyniła nasze życie przyjemniejszym pod wieloma względami – ale to nie znaczy, że nie wiąże się z ryzykiem – przedstawimy Ci kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego, o których powinni wiedzieć wszyscy właściciele domów – tak samo w mieście Gdynia, jak i każdym innym w kraju i za granicą.

Zatem nie zastanawiaj się – zdobądź wiedzę na temat podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego, jakich udzielił nam znajomy elektryk. Te pięć wskazówek pomoże Ci cieszyć się urządzeniami elektrycznymi wszelkiego rodzaju, które kochasz, jednocześnie chroniąc wszystkich przed uszkodzeniami.

1. Wymień lub napraw uszkodzone przewody zasilające

Odsłonięte okablowanie to niebezpieczeństwo, którego nie można przeoczyć, każdy elektryk to potwierdzi. Z drugiej strony miasto Gdynia zbyt często odnotowuje przypadki niebezpiecznych wypadków z udziałem takiego odsłoniętego okablowania. Jeśli zauważysz, że powłoka ochronna z przewodu została zdjęta, pamiętaj, aby jak najszybciej ją wymienić lub przykryć taśmą izolacyjną.

2. Nie przeciążaj swoich gniazdek

Każde gniazdko w Twoim domu jest przeznaczone do dostarczania określonej ilości energii elektrycznej; podłączając do niego zbyt wiele urządzeń naraz, możesz spowodować małą eksplozję lub pożar. Jeśli masz dużo rzeczy do podłączenia, użyj listwy zasilającej (oczywiście energooszczędnej!), która może bezpiecznie zaspokoić Twoje potrzeby.

3. Unikaj przedłużaczy, o ile to możliwe

Prowadzenie przedłużaczy przez dom może potknąć mieszkańców; może to spowodować obrażenia ciała i uszkodzenie przewodu lub gniazda, jeśli spowoduje wyrwanie przewodu ze ściany. Jeśli często korzystasz z przedłużaczy, zastanów się, czy nie byłoby lepiej, gdyby pojawił się wykwalifikowany elektryk, który zainstaluje nowe gniazdka w całym domu.

4. Trzymaj urządzenia elektryczne lub gniazda z dala od wody

Woda przewodzi prąd, więc nawet najmniejsze narażenie na tę niebezpieczną mieszankę może prowadzić do obrażeń. Pamiętaj, aby wytrzeć wszelkie wycieki, aby upewnić się, że wtyczki w żadnym wypadku się nie zamoczą.

5. Chroń małe dzieci przed zagrożeniami

Niemowlęta i małe dzieci są bardzo zaciekawione gniazdkami i całą elektrycznością w ogóle. Tym samym nic dziwnego, że skoro uwielbiają odkrywać prawie wszystko te niebezpieczne elementy również zwrócą ich uwagę. Rodzice małych dzieci powinni nałożyć na wszystkie nieużywane gniazdka elektryczne nasadki zabezpieczające przed manipulacją. Ponadto wszystkie luźne przewody tak samo należy uporządkować i trzymać w miejscu niedostępnym, aby dzieci nie szarpały ich, co mogłoby doprowadzić do prawdziwego nieszczęścia. Tego absolutnie i w żadnym wypadku nie można przeoczyć we własnym mieszkaniu.

Konsultacja merytoryczna artykułu: http://elektryk-gdynia-24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com