Wprawdzie firma nie musi go posiadać, ale jednak jego zamówienie ma dużo korzyści. Papier firmowy jest bardzo pomocny w codziennej pracy firmy.
Papiery firmowe to taki rodzaj papierów, które zamawiane są przez firmy wraz z usługą ich personalizacji. Najczęściej mają one zadrukowane nagłówki oraz stopki, na których znajdują się dane o firmie, między innymi jej nazwa, logo, adres siedziby, numer telefonu, adres strony internetowej, numer NIP, REGON. Obecnie druk papieru firmowego można zlecić w wielu drukarniach – także za pośrednictwem internetu.
Jeżeli firma nie ma jeszcze papierów firmowych, sprawdź:
- Dlaczego warto zlecić druk papierów firmowych?
- Jakie są główne rodzaje papierów firmowych?
- Jak zamówić druk papieru firmowego?
Dlaczego warto zlecić druk papierów firmowych?
Papiery firmowe mogą wydawać się mało istotnym dodatkiem w działalności firmy, jednak warto wskazać, że mają one duże znaczenie. Nie bez powodu na druk papieru firmowego już od wielu lat decydują się największe przedsiębiorstwa. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by miała je każda firma.
Przede wszystkim personalizowane papiery firmowe pozwalają na budowę profesjonalnego wizerunku firmy. Dzięki niemu może ona wyróżnić się na tle konkurencji, podkreślić swój prestiż.
Także druk papieru firmowego ma wymiar praktyczny, ponieważ pozwala on na zaprezentowanie od razu wszystkich najważniejszych informacji o firmie, które umieszczane są na dokumentacji, między innymi na dokumentach ofertowych, rachunkach, fakturach, potwierdzeniach zamówień. Nie trzeba wtedy już umieszczać ich w tych dokumentach, co oszczędza czas.
Dodatkowo, druk papieru firmowego może być wsparciem w realizacji kampanii reklamowej firmy – jego zamówienie nie jest związane z dużym wydatkiem, dlatego taka forma promocji nie jest dla firmy kosztowna.
Jakie są główne rodzaje papierów firmowych?
Obecnie drukarnie realizujące druk papierów firmowych proponują różne warianty tych materiałów. Firma może zatem dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb, w tym między innymi do swojej branży, okoliczności, w których mają być one zastosowane.
Papiery standardowe
To najczęściej zamawiane papiery firmowe, które stosowane są do przygotowywania druków, między innymi rachunków, faktur, zamówień czy ofert reklamowych. To papiery białe, o niskiej gramaturze, tanie i uniwersalne.
Papiery ozdobne
To już droższa kategoria papierów firmowych, które dedykowane są do przygotowywania ważnych druków, między innymi zaproszeń, dokumentów dla klientów premium, życzeń świątecznych. Papiery te mają większą gramaturę, a także mogą być dodatkowo uszlachetnianie.
Papiery ekologiczne
To popularna obecnie kategoria papierów firmowych, które pochodzą z recyklingu. Mają charakterystyczny, szarawy kolor. Przeznaczone są dla tych firm, które chciałby zaakcentować swoją troskę o ekologię.
Jak zamówić druk papieru firmowego?
Zamówienie na papiery firmowe można złożyć osobiście w drukarni, lecz obecnie coraz więcej z nich oferuje także opcję zamówienia wydruków online.
Druki papierów firmowych online można zlecać między innymi w drukarni cyfrowej z Krakowa Studio-eM.
Zamówienie papierów firmowych jest bardzo proste i można zrobić to nawet bez posiadania specjalnej wiedzy w dziedzinie projektowania graficznego i poligrafii.
- Przygotuj projekt
Pierwszym krokiem jest stworzenie projekty papierów firmowych. Można stworzyć go samodzielnie, ale także można zlecić go bezpośrednio w drukarni. Projekt powinien być wykonany zgodnie z zaleceniami drukarni – można znaleźć je na jej stronie internetowej.
- Wybierz typ papieru firmowego
Gdy projekt jest już gotowy, należy wejść na stronę drukarni i wybrać typ papieru, który chce się zamówić.
- Wypełnij formularz
Następnie, aby zlecić druk papieru firmowego, należy wybrać odpowiednie parametry tego druku. Są to format papieru – najczęściej A4, rodzaj druku, papieru, nakład oraz czas realizacji zamówienia i sposób jego dostawy.
Potem wystarczy tylko jeszcze raz zapoznać się z formularzem i sprawdzić, czy nie zawiera on błędów, sprawdzić koszty i potwierdzić złożenie zamówienia. Gotowe druki można mieć już po kilku dniach u siebie!