Drukarka do biura. Jak czytać parametry drukarek przy zakupie?

Dobra drukarka to podstawa pracy w biurze. Urządzenie to pozwala na szybkie przygotowywanie papierowych wersji dokumentów, które nadal mają szerokie zastosowanie pomimo tego, że coraz częściej wykorzystujemy internet do ich szybkiego przesyłania. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych modeli drukarek, które różnią się pomiędzy sobą dość znacznie. W związku z tym pojawia się pytanie – na jakie parametry drukarek zwrócić uwagę przy zakupie?

Dopasowanie odpowiedniej drukarki do biura nie musi być bardzo dużym wyzwaniem, trzeba tylko wiedzieć, jakiego sprzętu się potrzebuje, ponieważ nie każdy będzie nadawał się do mniejszego czy większego biura w zależności od oczekiwanej liczby wydruków. Dobra marka, solidne wykonanie, tanie materiały eksploatacyjne, długa ochrona gwarancyjna, szybkie i wydajne wydruki – rzeczy, które pozwalają na wybranie dobrego modelu, jest jeszcze więcej. Gdy gubisz się w gąszczu ofert i nie wiesz, na co patrzeć, sprawdź nasz poradnik.

Drukarka – atramentowa czy laserowa?

Do biura, ale również i do domu, bardzo dobry wybór to drukarka laserowa. Drukarki te najlepiej przydają się podczas drukowania dokumentów tekstowych, ale można kupić je również w wersji kolorowej. Technologia druku laserowego cechuje się lepsza wydajnością od atramentowej, a także niższymi kosztami, co powoduje, że jest ona najlepsza do przestrzeni biurowych.

Zwykłą drukarka czy urządzenia wielofunkcyjne?

W sprzedaży można znaleźć także sprzęt, który nie tylko drukuje, ale również posiada inne funkcje, na przykład skanowanie, kopiowanie czy faksowanie. Takie urządzenia wielofunkcyjne są bardzo pomocne w biurach, dlatego też wybierane są obecnie coraz częściej. W wersji wielofunkcyjnej można kupić zarówno drukarki atramentowe, jak i te laserowe – monochromatyczne i laserowe.

Szybkość druku – kiedy jest ważna?

Przy zakupie drukarki można również spotkać się z parametrem określającym szybkość druku. W przypadku poszukiwania drukarki biurowej warto także na niego spojrzeć, ponieważ przy intensywnym korzystaniu z urządzenia jego szybkość pracy ma znaczenie. Gdy wobec tego drukujesz w swoim biurze dużo i nie chcesz tracić czasu na czekanie na dokumenty, wybierz jak najszybszą drukarkę.

Wysokiej obciążenie drukarki – gdy drukujesz dużo

Przy kupowaniu drukarki biurowej warto też patrzeć na parametr taki jak jej normatywne obciążenie. Ma on istotne znaczenie w przypadku intensywnie eksploatowanych sprzętów. Obciążenie to określa, ile stron można wydrukować w skali miesiąca bez obaw o nadmierne obciążenie i zużycie urządzenia. Po prostu przelicz, ile w przybliżeniu wydruków wykonujesz i wybierz model odpowiadający twoim potrzebom. Wysokie obciążenie drukarki oznacza, że będzie ona mogła zapewnić lepszą trwałość pracy nawet przy dziesiątkach tysięcy wydruków na miesiąc.

Czy marka ma znaczenie?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która często zastanawia poszukiwaczy dobrych drukarek, a mianowicie marka urządzenia. Wielu klientów ma swoje ulubione marki i kupuje sprzęt z ich znaczkami, inni z kolei wybierają po prostu ten, który ma lepsze parametry. Marka ma zasadniczo główne znaczenie dla ochrony gwarancyjnej, a także kosztów materiałów eksploatacyjnych.

Przykładowo wtedy, gdy zależy ci na niskich cenach eksploatacji, a także łatwej dostępności części, warto sprawdzić drukarki Konica Minolta, które posiadają również bardzo dobrą opinię na rynku międzynarodowym. W ofercie marki znajduje się szeroka gama różnego rodzaju modeli drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych przeznaczonych do większych i mniejszych biur.

Gdy dalej nie wiadomo, co wybrać

Jeżeli jednak nadal nie wiesz, na jaką drukarkę do biura warto się zdecydować, w takiej sytuacji warto poszukać pomocy w firmach, które specjalizują się w ich sprzedaży dla klientów biznesowych. Wówczas można liczyć na profesjonalną poradę w doborze optymalnego sprzętu dopasowanego do potrzeb biura, a także można skorzystać z dodatkowych usług, na przykład zawrzeć umowę serwisową.

Do zapoznania się ze swoją ofertą drukarek zaprasza firma Fix&Print z Warszawy.

Polecamy:
Jakie drukarki przemysłowe wybrać?

2 Comments on “Drukarka do biura. Jak czytać parametry drukarek przy zakupie?”

  1. Gdzieś w sieci znalazłem recenzję małego laserowego samsunga z dupleksem i pracą w sieci Wi-Fi. Do naszego małego biura pasował idealnie. Jednak zdaję sobie sprawę, że wybór drukarki do biura nie musi być łatwy. Znajomi w firmie mają dużą minoltę i może źle trafili z firmą ale gdyby nie fakt, że mają też jakiś mały sprzęcik to staliby z drukowaniem, gdy Minolta się zepsuła. Na serwisanta czekali 3 dni. Gdybym miał wybierać i miał taką możliwość to wolałbym każdemu na biurku w firmie postawić małą laserówkę zamiast kupować jeden duży kombajn do firmy.

  2. Temat w zasadzie bardzo ogólny, są pewnie firmy, które drukują bardzo duże ilości i potrzebują dedykowanych rozwiązań, jednak warto chyba przechodzić na wersje elektroniczne dokumentów. My drukujemy tylko na sprzęcie, do którego możemy kupić tusze do drukarek w niskich cenach. Brother ma fajne urządzenia, nawet format A3 możemy drukować przy bardzo niskich cenach tuszów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com