Jak zadbać o bezpieczeństwo powierzchni komercyjnych – krótki poradnik

Powierzchnie komercyjne to obszary, które z reguły wymagają specjalnego podejścia przy projektowaniu systemów ochrony. Miejsca takie jak galerie handlowe, hotele czy biurowce charakteryzują się bardzo dużym przepływem ludzi i to właśnie na nich należy się skupić. Ochrona powierzchni komercyjnych to w pierwszej kolejności ochrona klientów, którzy przebywają na terenie obiektu. Przygotowaliśmy krótki poradnik o zapewnieniu bezpieczeństwa powierzchni komercyjnych.

Po pierwsze – umiejętności

Obiekty komercyjne charakteryzuje bardzo duży przepływ osób. Niezbędna jest więc ochrona fizyczna, która oprócz reagowania w sytuacji zagrożenia zapewni ludziom poczucie bezpieczeństwa samą swoją obecnością. Istotny jest odpowiedni dobór ludzi. Powinny być to osoby odpowiednio przeszkolone do pracy w tego rodzaju obiektach. Oprócz umiejętności typowo ochronnych, należy zadbać o to, by pracownicy ochrony potrafili wspomóc klienta w sytuacjach stresowych, a także znali podstawy pomocy przedmedycznej.

Ochrona powierzchni komercyjnych – dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet. 

Po drugie – prezencja

W zależności od tego, jakiego typu obiekt komercyjny ma zostać objęty ochroną, musimy ustalić odpowiedni rodzaj umundurowania. Inaczej  umundurujemy ochroniarza do pracy w supermarkecie, a inaczej do ochrony ekskluzywnego hotelu. W tym drugim zapewne pracownik ochrony będzie zobligowany do noszenia umundurowania w formie uniformu garniturowego, w pierwszym natomiast z reguły wystarcza klasyczny mundur ochroniarza. Warto również zadbać by, w zależności od tego, czy istnieje taka potrzeba, pracownik ochrony znał język angielski na poziomie co najmniej komunikatywnym oraz cechował się wysoką kulturą osobistą. Nierzadko przyjdzie mu pomagać klientom czy gościom w sprawach dnia codziennego.

Po trzecie – technologia

Warto również zainwestować w system alarmowy, który będzie czuwał nad obiektem po jego zamknięciu. Z reguły lokale komercyjne mają bardzo dużą powierzchnię, dlatego ochrona fizyczna musi być wspomagana tego typu rozwiązaniami. Dzisiaj  konieczny jest również montaż systemu telewizji przemysłowej, za pomocą której możemy prowadzić ciągłą obserwację obiektu i ludzi w nim przebywających. Wszystkie te urządzenia  powinny być instalowane przez profesjonalne firmy, które doskonale wiedzą, jak zmaksymalizować skuteczność danych urządzeń. W klasyczny system alarmowy warto włączyć system ochrony przeciwpożarowej. Najważniejsze, by wszystkie instalacje współpracowały ze sobą dla dobrej ochrony obiektu.

Podsumowanie

Ochrona powierzchni komercyjnych to trudne zadanie. Połączenie odpowiednio dobranej i przeszkolonej ochrony fizycznej gwarantuje właściwy poziom bezpieczeństwa. Musimy jednak pamiętać, że każdy obiekt ma  inną charakterystykę i nie istnieje gotowy plan ochrony, który sprawdzi się wszędzie. Do każdego obiektu należy podejść indywidualnie i stworzyć dopracowany plan ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com