Co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz na giełdzie?

Inwestowanie na giełdzie jest działaniem, do którego potrzebna jest przynajmniej minimalna, fundamentalna wiedza. Konieczne jest, byś wiedział przede wszystkim, czym jest Giełda Papierów Wartościowych, jakie produkty są na niej oferowane, oraz w jaki sposób działa.

Kto gra na giełdzie?

Powinieneś także wiedzieć, że na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, nie możesz grać bezpośrednio. Nie jesteś w tym przypadku żadna ze stron zawieranych transakcji, gdyż ustawa ściśle określa podmioty dopuszczone do obrotu papierami wartościowymi na giełdzie. Jeżeli chcesz dokonać zakupu akcji (papierów wartościowych), musisz dokonać tego za pośrednictwem podmiotu, który posiada ku temu uprawnienia. Najpopularniejszymi są oczywiście domy maklerskie samodzielnie, jak i te ulokowane przy bankach, oraz brokerzy giełdowi.

Znajdź dobrego brokera

Rozpoczynając inwestycję na giełdzie, warto znaleźć brokera, który zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki. Brokerów, jak i maklerów giełdowych jest bardzo dobrze i sporo czasu trzeba by poświęcić, aby odsiać tych najlepszych. Ja mogę Wam polecić brokera, z którym osobiście współpracę, mianowicie highsky.pl. HighSky Brokers oferuje nam profesjonalną platformę inwestycyjną, bardzo atrakcyjne warunki współpracy, jak i bogatą bazę wiedzy, dzięki której możemy poprawiać swoje umiejętności inwestycyjne.

Ryzyko inwestycyjne

Inwestując na giełdzie musimy zawsze pamiętać o ryzyku inwestycyjnym i o kilku zasad, których nie powinniśmy łamać. Przede wszystkim, nigdy nie inwestujemy całości swojego kapitału, tak by zminimalizować stratę przy większym kryzysie inwestycyjnym. Po drugie zdywersyfikujemy nasz portfel waluty, zatem nie wrzucamy całego kapitału inwestycyjnego w jeden walor, ale kupujemy mniejsze pakiety akcji, kilku różnych spółek, dzięki temu mamy możliwość także zdywersyfikowania ryzyka inwestycyjnego. Jeżeli jeden walor będzie tracił na wartości, inny w tym samym czasie może zyskiwać, zatem będzie odrabiał stratę, jaką ponieśliśmy.

Giełda jest miejscem, gdzie można zarobić porządne pieniądze, należy jednak pamiętam, by czynić to z głową i mając odpowiednią wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com