Dorabianie kluczy samochodowych – kiedy powinniśmy to zrobić

Właściciele samochodów zwykle posiadają dwa zestawy kluczy do auta – jeden mają zawsze przy sobie, drugi leży w domu na wypadek, gdyby pierwszy się zagubił lub przestał działać. Jeśli jednak na co dzień korzystamy już z opcji kluczy samochodowych, bo te właściwe zgubiliśmy lub sprawiają nam kłopoty, warto jak najszybciej zaopatrzyć się w drugi zestaw.

Gdy klucz do auta zgubimy, zostanie nam skradziony lub zatrzaśniemy go w samochodzie, oczywistym jest, że będziemy korzystać z drugiego kompletu. Warto jednak pamiętać, by jak najszybciej klucze dorobić. W przeciwnym razie możemy mieć poważne problemy, gdy zapasowe również zaginą w niewyjaśniony sposób. Jest też wiele innych sytuacji, w których dorobienie kluczy jest konieczne i nie warto zostawiać tego na później. Im bardziej będziemy ociągać się z dorobieniem, tym większe prawdopodobieństwo, że nasze zapominanie może się źle dla nas skończyć.

Gdy jeden z kluczy się zacina

Jeśli mamy dwa komplety kluczy, ale jeden z nich zacina się i są spore problemy z otwarciem przy jego użyciu auta, raczej nie należy traktować go jako opcję zapasową. Może się bowiem okazać, że nie damy rady otworzyć nim samochodu w sytuacji, gdy pierwszy komplet zagubimy lub zatrzaśniemy w samochodzie. Dorobienie klucza w takiej sytuacji pozwoli nam na spokojny sen i pewność, że w razie czego zawsze będziemy mieć drugi komplet kluczy.

Dwa komplety do ubezpieczenia auta

Obowiązkowo dwa komplety kluczy musimy posiadać również w sytuacji, gdy ubezpieczamy samochód, a konkretnie kupujemy polisę AC. Jeśli w czasie podpisywania umowy zgłaszamy, że posiadamy dwa komplety kluczy, a w rzeczywistości mamy tylko jeden, możemy mieć problemy w sytuacji, gdy samochód zostanie skradziony. Dla ubezpieczyciela będzie to doskonała okazja, aby zakwestionować zasadność wypłacenia odszkodowania. Zanim więc w ogóle zabierzemy się za poszukiwanie odpowiedniej polisy AC, dobrze jest zawczasu dorobić brakujący komplet kluczy i zawsze mieć w zapasie co najmniej jeden.

Gdy jeden z kluczy nie ma immobilizera

Jeśli mamy dwa komplety kluczy, ale jeden jest bez immobilizera, również warto jak najszybciej dorobić zapasowy klucz. Jeśli bowiem zgubimy klucz z immobilizerem, dorobienie będzie już dużo bardziej kłopotliwe, a co za tym idzie – także dużo więcej będzie nas kosztowało. Dorobienie klucza z immobilizerem nie będzie dla fachowca większym problemem. W dobrym serwisie profesjonalista nie tylko zrobi wtórnik klucza, ale również bez problemu odczyta kod z chipa, który znajduje się w kluczyku, a następnie wgra go do nowego egzemplarza. W taki sposób nowy klucz będzie równie dobrze zabezpieczał auto przed kradzieżą, jak jego pierwotny egzemplarz. Aby mieć pewność, że klucze będą odpowiednio dorobione, warto korzystać ze sprawdzonych i renomowanych serwisów. Profesjonalne dorabianie kluczy samochodowych Wrocław to gwarancja, że wszystkie usługi zostaną wykonane szybko, sprawnie i z dbałością o jak najdokładniejsze powielenie kluczy samochodowych. A dla klientów to pewność, że zawsze będą mieli do dyspozycji dwa komplety identycznych kluczy, co pozwoli im na spokojne korzystanie ze swoich aut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com