Ekspozycja produktów w nowoczesnych ladach chłodniczych wizytówką sklepów i prestiżowych centrów handlowych

Aby zaprezentować klientom ekspozycję towarów bez ryzyka utraty właściwości chłodniczych, właściciele sklepów i magazynów handlowych skład wyposażenia sklepowego uzupełniają ladami chłodniczymi, które cechują się dużą powierzchnią ekspozycji i często wysokimi walorami estetycznymi. Te profesjonalne urządzenia chłodnicze zazwyczaj stosowane są w ramach sprzedaży wspomagającej i są przeznaczone do prezentacji i sprzedaży produktów spożywczych w tradycyjnym serwisie chłodniczym. Lady chłodnicze są podzielone na wiele modeli według kryteriów zgodnych z ich szczególnym przeznaczeniem.

Kryteria wyboru lad chłodniczych

Podstawowymi kryteriami, które powinni brać pod uwagę sprzedawcy przy zaopatrywaniu swoich stoisk w lady chłodnicze, są temperatura wewnętrzna, często związana z rodzajem chłodzenia, a może być ono statyczne lub wentylowane, powierzchnia wystawiennicza, gdzie ważna jest głębokość eksponowanych tac, obecność wbudowanej rezerwy chłodniczej i estetyka gabloty, która może posiadać proste lub zakrzywione szyby.

Każdy z typów lady chłodniczej odpowiada specyficznym potrzebom różnych branż gastronomicznych, a mogą to być lady z artykułami mięsnymi, lady z ciastkami, lady z przekąskami lub lady delikatesowe. Estetyczne i prawidłowo zaprojektowane lady chłodnicze mogą znacznie zwiększyć obrót towarem w sklepie, a dzięki prawidłowo działającemu systemowi termodynamicznemu można uniknąć wielu strat w eksponowanym towarze.

Rodzaje lad chłodniczych

Producenci posiadają w swojej ofercie dwa typy lad chłodniczych, lady z wbudowanym agregatem wewnętrznym i lady, które wymagają zastosowania agregatu zewnętrznego i są zasilane zewnętrzną instalacją chłodniczą.

Lady chłodnicze można również podzielić na lady, w których ruch powietrza odbywa się za pomocą wentylatora i w takich dynamicznych ladach rozkład temperatur i przepływ powietrza są równomierne oraz na lady statyczne, gdzie do cyrkulacji powietrza wykorzystuje się jego grawitację. W tym przypadku powietrze z parownika opływa towar, schładzając go. Lady chłodnicze statyczne umożliwiają przechowywanie i prezentację produktów z różnych branż gastronomicznych i w celu ułatwienia ich eksploatacji są produkowane w różnych rozmiarach.Tego typu lady są często zaopatrywane w specjalne podnośniki, które ułatwiają podnoszenie szyby i specjalnie dobrane oświetlenie, co podnosi funkcjonalność i estetykę urządzenia. Lady chłodnicze z dynamiczną cyrkulacją powietrza pozwalają na sterowanie temperaturą i systemem odmrażania właściwie bez żadnej ingerencji w układ sterujący. System ustawiania temperatur pracy i regulacja parametrów odszraniania parownika odbywa się automatycznie. Lady dynamiczne wykonywane są w różnych rozmiarach i posiadają kilka zakresów temperatur pracy.

Należy podkreślić, że nowoczesne lady chłodnicze są projektowane z wielką starannością, by oferować klientom nienagannie wykonane modele w zakresie profesjonalnego chłodzenia. Pozwalają zachować świeżość i uporządkowaną prezentację wszystkich eksponowanych produktów. Mają zdefiniowaną linię, estetyczne wykończenia i są oferowane w różnych wariantach chromatycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com