Czym jest i jak działa inbound marketing?

We współczesnym internecie wszystkiego jest dużo, w związku z czym wybicie się ponad swoją konkurencję bywa czasem bardzo trudne. Jeżeli mamy z tym problem, możemy sięgnąć po nowe i niecodzienne sposoby kreowania swojej marki, jak na przykład inbound marketing. O co w tym chodzi?

1. Dlaczego obecnie tak trudno wybić się w sieci

2. Czym jest inbound marketing?

3. Największe plusy inbound marketingu

Dlaczego obecnie tak trudno wybić się w sieci

Internet z jednej strony jest bardzo dobrym narzędziem do promocji marki, jednak z drugiej niesie ze sobą również pewne problemy. Przede wszystkim skala, na jaką musimy konkurować znacznie się zwiększa – konsument nie ma już do wyboru usług czy produktów tylko w swojej okolicy, ale może czerpać z całego świata. Właśnie ze względu na tak duży “tłok” w sieci prowadzenie skutecznej kampanii reklamowej jest coraz trudniejsze. Dzieje się to tym bardziej, że coraz więcej użytkowników jest po prostu przesycona reklamami, korzysta aktywnie z ich blokerów, a także bez problemu jest w stanie odkryć, która treść to materiał sponsorowany. Jak więc poradzić sobie w takich warunkach?

Czym jest inbound marketing?

Odpowiedzią na problemy współczesnego zwiększania zasięgu działania marki może być inbound marketing. Jest to szereg działań mających na celu sprawienie, że to klient sam zainteresuje się naszym produktem i będzie chciał wyszukać więcej informacji na jego temat. Jest to zadanie trudne i wymagające subtelności, ponieważ im młodsze osoby są naszymi klientami, tym sprawniej przewidzą które akcje są kampanią reklamową, a które były tworzone z myślą o dostarczeniu użytkownikom wartościowych informacji. Dobrym początkiem do wejścia w inbound marketing jest więc przede wszystkim SEO oparte na przydatnej wiedzy podanej w formie ciekawych artykułów okraszonych dobrymi zdjęciami czy materiałem wideo. Dzięki regularnemu prowadzeniu bloga na firmowej stronie możemy szybko znaleźć się w czołówce wyszukiwań Google.

Największe plusy inbound marketingu

Taka nieoczywista forma marketingu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo świeża: samo pojęcie powstało mniej niż dekadę temu. Z tego względu jest to wciąż bardzo ciekawe pole do eksploracji i jeżeli współpracuje z nami dobra agencja reklamowa to z dużym prawdopodobieństwem będziemy w stanie odkryć swój unikalny sposób na dotarcie do nowych klientów. Jest to również metoda wymagająca o wiele mniejszych środków, co może dobrze wpłynąć szczególnie na firmy które dopiero się rozwijają i nie posiadają nieprzebranej ilości pieniędzy na promocję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com