Gdzie w Warszawie szukać biur w sąsiedztwie przyrody?

Coraz więcej mówi się o pozytywnym wpływie przyrody na samopoczucie człowieka. Coraz więcej firm zabiega o stworzenie środowiska przyjaznego pracownikom. Nierzadko projekty wykorzystują elementy zaczerpnięte z natury. Oczywiście obecność przyrody to jedno. Ale może warto wynająć biuro w zielonej okolicy i cieszyć się kojącym widokiem za oknem? Wbrew pozorom w Warszawie to możliwe!

Wynajem biura na Mokotowie? – dlaczego nie!

Warszawski Mokotów to dzielnica, która mimo bliskiego sąsiedztwa z centrum, zachowuje swój zielony charakter. Liczne nasadzenia drzew, rozległe parki czy nieokiełznany charakter skarpy sprawiają, że nie tylko miło się tu mieszka, lecz również pracuje. Stąd też decyzja o wynajęciu biura na Mokotowie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?

Wiele wskazuje na to, że pracownicy biurowi zwracają uwagę na otoczenie miejsca swojego zatrudnienia i nie powinno to nikogo dziwić. Nawet jeśli część z nich dojeżdża do pracy samochodami, to duży procent pokonuje drogę z domu do pracy pieszo, rowerem bądź komunikacją miejską. To, czy nasza droga do pracy ciągnie się przez zielone tereny, ma całkiem spory wpływ na satysfakcję z wykonywanej pracy.

A może lokal na wynajem na zielonym Żoliborzu?

Warszawski Żoliborz to kolejna dzielnica położona blisko centrum, która zachowała swój przyjazny naturze charakter. Świadczy o tym duży procent terenów zielonych na jej terenie, na które składają się m.in. piękne parki. Kępa Potocka czy Park Kaskada to miejsca, które mieszkańcy Warszawy chętnie odwiedzają i gdzie oddają się rekreacji.

Wspomniane miejsca niewątpliwie budzą pozytywne skojarzenia. Dlatego też wiele firm decyduje się na lokale na wynajem na Żoliborzu właśnie. Duże znaczenie dla przedsiębiorców wybierających tę lokalizację ma także dostępność komunikacji miejskiej. Do pracy na Żoliborzu dojedziemy autobusem, tramwajem, jak również metrem.

Z dala od śródmiejskiego zgiełku, czyli biuro na Wilanowie

Im dalej od centrum, tym więcej zieleni. Być może właśnie dlatego liczne firmy decydują się na prowadzenie działalności na obrzeżach stolicy? Jednym z argumentów są oczywiście niższe koszty. Z drugiej strony naturalny charakter okolicy nadaje miejscu prestiżu także pod kątem biznesowym. Nie dziwi zatem, że np. Warszawa Wilanów biurami do wynajęcia stoi.

Przykład Wilanowa dobitnie pokazuje, że znane i szanowane na rynku firmy mogą mieścić się w cichych i spokojnych dzielnicach miasta. Część przedsiębiorców ceni sobie także kameralność miejsca. Nie zapominajmy jednak, że o unikalnym charakterze dzielnicy świadczy w dużej mierze obecność dzikiej przyrody dostępnej niemal na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego warto pracować blisko natury?

Niejedne badania do tej pory wykazały, że obecność przyrody zmniejsza stres, poprawia koncentrację, a nawet wspiera twórcze myślenie. Zdaniem niektórych badaczy człowiek posiada wrodzoną potrzebę kontaktu z naturą. Okazuje się, że samo obserwowanie przyrody wprowadza nas w stan relaksu. Ponadto bliskość natury wpływa także na niższą zachorowalność wśród osób zatrudnionych.

Jak widać, korzyści z wynajęcia biura w bliskim sąsiedztwie przyrody jest całkiem sporo. Dobrą praktyką jest zatem wprowadzanie elementów przyrody do przestrzeni pracy, jednak nic nie zastąpi obcowania z żywą naturą na co dzień. Jeśli więc poszukujemy biura dla swojej firmy, warto przejechać się po Warszawie i sprawdzić, gdzie otaczająca zieleń będzie umilać nam pracę. Pracownicy z pewnością to docenią.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com