Uniwersalne aparaty do 1000 zł – który wybrać?

Nie wiesz, czy dysponując określoną ilością gotówki uda Ci się kupić dobry sprzęt fotograficzny? Jednym aparatem chcesz wykonywać portrety, zdjęcia krajobrazu i architektury? Mamy dla Ciebie zestawienie uniwersalnych aparatów kosztujących do 1000 złotych, które pomogą Ci uwolnić kreatywność i złapać imponujące ujęcia. Zobacz, jakie aparaty cyfrowe uda Ci się zdobyć w tej cenie oraz które z aparatów natychmiastowych zasługują na Twoją uwagę.

Jakie aparaty do 1000 zł wybrać?

Amatorzy fotografii cyfrowej mają dość duży wybór sprzętu w tej kategorii cenowej. Uniwersalne aparaty do 1 000zł proponują dobrą jakość zdjęć, zadowalający zoom optyczny, a nawet możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD. Na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Canon PowerShot SX430 IS

Aparat od marki Canon dobrze sprawdzi się do uniwersalnej fotografii. Obiektyw proponuje aż 45-krotny zoom optyczny, którym swobodnie operować można przy zdjęciach portretowych i krajobrazowych. Matryca CCD z technologią iSAPS oferuje rozdzielczość 20,5MP, a sam sprzęt posiada dodatkowo inteligenty stabilizator obrazu. W aparacie można ustawiać także programy tematyczne. To między innymi tryb Smart Auto, portrety, efekt rybiego oka, super żywe kolory. Sprzęt od Canon posiada WiFi, system eliminujący czerwone oczy, a także możliwość wykonywania zdjęć seryjnych o prędkości do 0,5 kl./s.

SONY DSC-HX60

Cyfrówka od Sony należy do aparatów poniżej 1000zł, które oferują naprawdę wiele funkcji. Poza wykonywaniem zdjęć jest to na przykład kręcenie wideo w rozdzielczości Full HD. Aparat ma 30-krotny zoom optyczny oraz matrycę 20,4MP. Fotograf sam wybrać może tryb działania sprzętu, a dzięki systemowi Auto Focus (AF) poprawia się też ostrość wykonywanych zdjęć. Do tego kompaktowego aparatu doczepić można sprzęt zewnętrzny. Złącza dopasowane są do podłączenia lamp błyskowych, czy gadżetów wideo. Sony DSC-HX60 ma też kilka wbudowanych efektów kolorystycznych, a przesyłanie zdjęć między aparatem, a komputerem umożliwia technologia NFC WiFi.

Alternatywa dla fotografii cyfrowej, czyli aparaty natychmiastowe

Dobrym sprzętem do fotografowania różnych obiektów będą aparaty natychmiastowe. Ich podstawową zaletą jest względnie niski koszt zakupu, przy dość dobrej jakości drukowanych zdjęć. Poszczególne modele różnią się od siebie funkcjami, czy wielkością wkładów. Oto nasze wybory.

Polaroid OneStep 2

Polaroid OneStep 2 jest odświeżoną wersją aparatu z lat 80. Świetnie sprawdza się w fotografii portretowej, ale nie tylko. Obiektyw posiada ogniskową 106 mm, a jego ostrość waha się w granicach od 0,6m do nieskończoności. Do aparatu nie są potrzebne baterie – wbudowany akumulator ładowany jest kablem USB. Sprzęt pozwala na regulowanie jasności lampy błyskowej, ma także funkcję samowyzwalacza. Pozwala na robienie zdjęć we wnętrzach budynków oraz przy naturalnym świetle słonecznym. Fotografie drukowane są na dużym papierze. Ich wymiar bez ramki to 79x79mm.

Instax Mini 9

Nie da się ukryć, że aparat od Fujifilm jest bezkonkurencyjny w kategorii ceny. W zależności od miejsca sprzedaży za sprzęt zapłacić można już od 299 złotych. Tym, co otrzymujemy jest uniwersalny aparat o zadowalającej jakości zdjęć. Instax Mini 9 potrafi automatycznie dokonać pomiaru ekspozycji, dobierając odpowiednią przysłonę. Można nim fotografować wewnątrz i na zewnątrz. Sprzęt posiada obiektyw do zbliżeń, lampę błyskową i lusterko do selfie. Tym, co odróżnia go od Polaroida jest wielkość drukowanych zdjęć. Wymiary pojedynczej fotografii to 62×46 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com