Czy wizyta w salonie kosmetycznym musi zawsze wiązać się ze sporym wydatkiem?

W ostatnim czasie można zaobserwować rozwój samych gabinetów oraz rosnącą ilość klientów korzystających z dobrodziejstw tego rodzaju działalności. Warto wiedzieć, że klientela przeciętnego gabinetu nie zamyka się tylko do kręgu płci przeciwnej, a w gronie klientów kosmetyczek można spotkać również panów. W czasach, kiedy gabinety kosmetyczne były mniej popularne, można było liczyć się z wyższymi kosztami związanymi z korzystaniem z zabiegów. Teraz, kiedy salonów jest dość dużo, a same zabiegi są popularne, ich ceny są na tyle atrakcyjne, że mogą sobie na nie pozwolić także mniej zamożni klienci.

Jakie zabiegi z jaką częstotliwością?

Weźmy na przykład pod uwagę popularny manicure. Ceny tego zabiegu wykonanego w gabinecie zaczynają się od niespełna 50 złotych, w zależności od rodzaju. Dość atrakcyjne ceny dotyczą zabiegów upiększających, czyli makijaży oraz zabiegów dotyczących brwi i rzęs. Tu również ostateczna cena zależy od wybranej wersji- przykładowo makijaż dzienny to koszt około 50 złotych, natomiast jego ślubna wersja jest średnio dwa razy droższa. Weźmy pod przysłowiową lupę zabiegi na ciało. Zabiegi kosmetyczne posiadają w swojej ofercie masaże oraz zabiegi o różnym działaniu, począwszy od peelingu, poprzez zabiegi wyszczuplające czy pomagające w walce z cellulitem.

Cena takich zabiegów waha się na poziomie między 100, a 250 złotych, w zależności od danego gabinetu i rodzaju usługi, warto jednak wiedzieć, że wybierając ten rodzaj zabiegów efekty są widoczne dopiero po kilku zabiegach. Podobnie jest z zabiegami dotyczącymi twarzy, szyi i dekoltu.

Czy ceny zabiegów są naprawdę duże?

Jak widać na podstawie wymienionych wcześniej przykładów, ceny usług uzależnione są od jego rodzaju, a także częstotliwości, bowiem część z nich wymaga kilkukrotnego powtarzania, a niektóre z nich są jednorazowe. Zabiegi dotyczące naszego ciała, jego pielęgnacji oraz stref problematycznych, takich jak cellulit czy tkanka tłuszczowa należą do droższych i zazwyczaj zaleca się ich kilkakrotne powtórzenie, z racji tego koszty samego zabiegu zamykają się w kwocie kilkuset złotych. Istnieje jednak rodzaj zbiegów, które są „na każdą kieszeń”, dzięki czemu mogą sobie na nie pozwolić wszystkie klientki kosmetyczek.

Domowa alternatywa

Istnieje wiele sposobów, aby zabiegi z gabinetu kosmetycznego przenieść do domowego zacisza. W sieci znaleźć można wiele instruktaży na temat fachowej pielęgnacji ciała czy robienia fachowego manikiuru. Część z zabiegów, które wykonywane są w gabinecie można powielać w domu, chociażby regulacja czy henna brwi. Oprócz tego można znaleźć domowe odpowiedniki fachowych zabiegów, które niższym nakładem finansowym można wykonać w domu.

Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie mogą sobie finansowo pozwolić na profesjonalne zabiegi, ale również liczą na komfort i wygodę podczas zabiegu. Dzięki samodzielnemu wykonaniu zabiegu w domu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również możemy samodzielnie wczuć się w rolę kosmetyczki.

Sprawdź przykładowe zabiegi i ceny na stronie salonu http://vesuna.pl/

One Comment on “Czy wizyta w salonie kosmetycznym musi zawsze wiązać się ze sporym wydatkiem?”

  1. Nie zawsze kosmetyczka musi nas wiele kosztować. Moja koleżanka ukończyła szkołę jaką była kosmetologia i robi mi usługi za naprawdę dobre pieniądze a umiejętności ma wręcz z najlepszego salonu w Łodzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com