Czy wiesz, jak sprawdzić, kto odwiedził Twoją stronę internetową?

generowanie leadow sprzedazowych

Zaledwie 3% użytkowników odwiedzających stronę internetową wypełnia formularz kontaktowy. To z kolei oznacza, że aż 97% ruchu jest niewykorzystane! Dzięki analityce internetowej możesz nie tylko zbierać i analizować dane, ale też skutecznie je wykorzystać do identyfikacji firm i pozyskiwania leadówB2B.

Generowanie leadów sprzedażowych powinno być jednym z kluczowych procesów każdej firmy. Statystyki nie są jednak obiecujące – zaledwie 3-5% użytkowników odwiedzających stronę wypełnia formularz kontaktowy i pozostawia swoje dane. Jak można zwiększyć ten współczynnik? Z pomocą przychodzi analityka internetowa, która bada zachowania i profil użytkowników. Jej głównym zadaniem jest analiza danych pod kątem możliwej optymalizacji rozwiązań, aby zwiększyć widoczność serwisu w sieci, ale też może (a właściwie powinna!) z powodzeniem być wykorzystana do pozyskiwania kontaktów B2B.

Wzmocnij swoją analitykę i zdobądź kontakt!

Analiza danych jest ważnym elementem marketingu i sprzedaży. Jednak będzie nieefektywna, jeżeli będzie sprowadzać się tylko do przeglądania informacji o użytkownikach w standardowych narzędziach analitycznych. Tymczasem na rynku mamy wiele narzędzi, które umożliwiają identyfikację, segmentację i profilowanie osób odwiedzających stronę. O krok dalej jest nowoczesne rozwiązanie, jakim jest system BAZO do generowania leadówB2B. BAZO, dzięki autorskiemu algorytmowi i sztucznej inteligencji, pozyskuje nazwę firmy, jej adres, a nawet numer telefonu, co radykalnie zwiększa szansę na dotarcie do odwiedzających stronę.

Mało tego, system BAZO oprócz identyfikacji użytkownika proponuje tzw. quick marketing, czyli zautomatyzowane rozwiązania, które błyskawicznie pozyskują lead, zachęcając użytkownika do pozostawienia danych kontaktowych. Ponadto wyposażony jest w moduł analityczny, dzięki któremu można sprawdzić, ilu jest odwiedzających, kim są, skąd pochodzą i jak BAZO wpływa na ich decyzje zakupowe.

Zobacz, czy konkurencja obserwuje Twoje działania

System BAZO dogenerowania leadów oferuje rozpoznawanie B2B, dzięki czemu można wznieść swój biznes na wyższy poziom. Nie tylko w końcu potencjalni klienci odwiedzają strony www, ale również konkurencja – może w ten sposób inspirować się działalnością firmy lub nawet kopiować rozwiązania, które przynoszą efekty. Dzięki systemowi BAZO żadna z firm odwiedzających stronę nie pozostanie anonimowa.

Dzięki stałemu monitoringowi i analizie danych można być o krok przed konkurencją i nawet przeciwdziałać nieuczciwym praktykom. Aplikacja podpowiada, jakie podstrony były przeglądane, ile czasu były otwarte, a nawet śledzi ścieżkę danego użytkownika, aby sprawdzić, jaki był realny cel jego wizyty.

Czy warto wiedzieć więcej?

Pamiętaj: nawet nowoczesna, responsywna, funkcjonalna, dopasowana do użytkownika (czyli zgodna ze sztuką UX/UI) strona internetowa będzie nieefektywna, jeżeli nie będzie generować leadówi sprzedawać. Warto korzystać z możliwości rozwoju biznesu oraz z analityki, aby docierać do nowych klientów w każdy możliwy sposób. To jest główny czynnik, którym buduje się największe i najbardziej dochodowe biznesy.

 

Polecamy:
Dell czy Acer – jaki monitor wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com