Dell czy Acer – jaki monitor wybrać?

Wybór odpowiedniego monitora wydaje się sprawą oczywistą. Szczególnie w tym roku, gdy większość zadań przy komputerach wykonywaliśmy zdalnie, okazywało się, że od jakości sprzętu zależy nie tylko komfort i szybkość pracy, ale także nasze zdrowie. Poza tym coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem smartfona, komputera czy telewizora, a nowoczesne propozycje zachwycają wyśrubowaną jakością obrazu, a co za tym idzie dają niezwykłe efekty wizualne. A to jest niezwykle ważne i dla graczy, i dla tych, którzy używają monitorów do pracy na przykład z multimediami czy grafiką. Dylematem pozostaje oczywiście, jaki model i jakiego producenta wybrać, bo od lat lista liderów na rynku jest dość płynna. Wiele oczywiście zależeć będzie od tego, do czego będziemy używać monitora, jak dużo chcemy zapłacić, jaką przestrzenią dysponujemy i jakich funkcji realnie potrzebujemy. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się produkty marki Dell i Acer, choć odnosi się wrażenie, że są one dedykowane innym użytkownikom. Poza tym każdy nowy monitor elektryzuje środowisko i w pewien sposób wyznacza standardy w branży.

  • Idealny monitor do pracy
  • Coś dla graczy

Idealny monitor do pracy

Warto pamiętać o tym, że coraz częściej monitor nie jest tylko centrum rozrywki multimedialnej, ale także staje się narzędziem pracy i nauki. Szczególnie mocno widać to było w tym roku. Klienci poszukiwali więc rozwiązań dość uniwersalnych i nie ma się co dziwić, że chętnie wybierają monitory Dell https://www.oleole.pl/monitory-led-i-lcd,_Dell.bhtml. Zarówno starsze, jak i nowsze generacje produktów tej marki wyróżniają się tym, że mają szerokie zastosowanie, a nie generują przy tym bardzo wysokich kosztów. Wiele modeli przeszło również do legendy i w dalszym ciągu jest wzorem dla innych producentów. Zamontowana w monitorach Dell matryca IPS zapewnia bardzo dobry kąt widzenia i całkiem przyzwoite odwzorowanie kolorów. Sprawdza się świetnie do pracy, ale może być problematyczna, gdy mamy ochotę na monitorze obejrzeć film lub też korzystamy z komputera w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Dell inwestuje w komfort użytkowników i praktyczny wymiar urządzeń. Znaleźć można w monitorach marki bardzo dużą ilość portów USB, VGA, HDMI i DisplayPort, a regulacja pozycji pozwala dostosować ekran do swoich osobistych preferencji.

Coś dla graczy

Oczywiście w ofercie Acer https://www.oleole.pl/monitory-led-i-lcd,_Acer.bhtml znaleźć można szereg różnych propozycji, ale to właśnie segment monitorów dla graczy jest najbardziej elektryzujący. W nim również dzieje się najwięcej, zresztą sami gamerzy mają swoje oczekiwania i bardzo mocno wpływają na to, co na rynku się dzieje. Monitory Acer wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrą imersją oraz płynnym obrazem. To parametry niezwykle istotne dla graczy. Poza tym to właśnie w tym segmencie można znaleźć propozycje o szerokich kątach widzenia oraz o zwiększonej jasności. A to łatwy i na czas reakcji i na kontrast. Oczywiście Acer wyposaża swoje monitory w szereg różnych portów, głośniki i wyjścia słuchawkowe oraz regulację pochylenia ekranu oraz zmiany wysokości. W ofercie producenta znaleźć można charakterystyczne zakrzywione ekrany, które dają niezwykłe wrażenia wizualne. To mniejsze i większe propozycje, które świetnie można dopasować do swoich potrzeb. W tej puli znaleźć można także droższe modele, jak i te w bardzo przystępnych cenach. Ich bardzo duże możliwości techniczne sprawiają, że są świetną alternatywą dla monitorów innych producentów w danym segmencie.

Wybór określonego monitora może być związany na przykład z przywiązaniem do marki czy też z modą lub wskaźnikami rankingów, ale warto przede wszystkim znaleźć propozycję idealną dla siebie, biorąc pod uwagę zastosowanie, typ matrycy, formaty i wielkość, parametry i rodzaj ekranu oraz oczywiście indywidualne predyspozycje i oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com