Czy warto pozycjonować firmową stronę?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy pozycjonowanie swojej strony internetowej autentycznie jest zabiegiem, który może zapewnić wyjątkowe efekty. Już od lat mówi się o tym, że pozycjonowanie jest niemal niezbędnym procesem, bez którego Twoja strona internetowa czy też sklep internetowy nie będą mogły się rozwijać. Jednak czy warto pozycjonować swoją stronę firmową? Czy pozycjonowanie jest tym, co może pomóc Ci w rozwoju Twojej firmy? I czym tak naprawdę jest pozycjonowanie?

Czym dokładnie jest pozycjonowanie?

Najprościej wytłumaczyć pozycjonowanie stron internetowych jako działanie reklamowe, które ma na celu sprawić, aby Twoja strona internetowa znalazła się wyżej w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach takich jak Google. Dzięki takiemu zabiegowi więcej osób będzie w stanie znaleźć Twoją stronę internetową w wyszukiwarce, a co za tym idzie będzie mogło stać się Twoimi klientami. Często sklepy internetowe i strony są pozycjonowane na konkretne frazy kluczowe, które później wpisywane są w wyszukiwarkę przez osoby zainteresowane. Dlatego pozycjonowanie jest takie ważne, ponieważ dzięki niemu na Twoją stronę trafiają wyłącznie osoby, które już w jakiś sposób zainteresowania są tym, czy masz im do zaproponowania.

SEO – dlaczego warto o nie zadbać?

Jest wiele powodów, dla których warto zadbać o SEO. Przede wszystkim to właśnie dzięki tym działaniom jesteś w stanie wypozycjonować się w wyszukiwarkach internetowych i znaleźć się na samym szczycie zestawienia stron, które pojawiają się po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej. Ale to nie wszystko. SEO jako rodzaj działania reklamowego jest tak naprawdę najtańszą, ale jednocześnie również najbardziej optymalną metodą na reklamę. Dzieje się tak dlatego, że organicznie wypromowane strony są traktowane przez potencjalnych klientów jako lepsze i bardziej eksperckie od stron, które są promowane i oznaczone jako reklamy. Ponadto, warto również mieć świadomość tego, iż efekty uzyskane za pomocą pozycjonowania SEO są stabilne i utrzymują się dłużej niż efekty PPC (Pay Per Click). Efekty płatnej reklamy utrzymują się wyłącznie do tego momentu, do którego płacisz, a efekty pozycjonowania, wykonanego przez agencję SEO mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy po zaprzestaniu aktualizowania treści na stronie.

Czego nie robić podczas pozycjonowania?

Oczywiście, aby pozycjonowanie SEO mogło przynieść naprawdę dobre efekty, musi zostać wykonane w sposób jakościowy. Wiele praktyk jest zakazanych, ponieważ mogą przynieść efekty odwrotne od tych zamierzonych. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że absolutnie nie można pozwolić sobie na kopiowanie treści z innych stron. Jednak mało kto wie o tym, że tych treści nie należy kopiować także ze swoich własnych stron. Oznacza to, że jeżeli posiadasz sklep internetowy oraz wystawiasz produkty chociażby na Allegro, to nie powinieneś w obu tych miejscach dawać tych samych opisów produktów.

Kolejną rzeczą, której nie warto robić, to wypełnianie swojej strony za pomocą słów i fraz kluczowych, które nie mają żadnego związku z tym, co autentycznie na stronie się znajduje. Oprócz tego, nie należy również maskować na stronie treści, które na niej są, ponieważ taka praktyka może być później powodem nałożenia kary ze strony Google. Warto również pamiętać o tym, aby na stronie znajdowało się sporo treści. Oczywiście nie należy z tym przesadzać jednak mała ilość treści, chociażby miała być najlepszej jakości, nie pomoże w pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

Czy pozycjonowanie musi być drogie?

Jedni sądzą, że pozycjonowanie stron internetowych może być wykonane za darmo albo za niewielkie pieniądze, natomiast drudzy uważają że oferta pozycjonowania jest bardzo droga. Prawda jest taka, że żadna z tych dwóch grup nie ma do końca racji. Oczywiście można znaleźć oferty zarówno naprawdę tanie, jak i bardzo drogie, jednak prawdą jest to, że oferta pozycjonowania może kosztować rozsądne pieniądze. Oznacza to, że nie musisz wydawać setek tysięcy złotych, aby pozycjonowanie Twojego sklepu bądź strony internetowej było wykonane profesjonalnie, rzetelnie oraz przynosiło oczekiwane efekty.

 

 

 

 

Polecamy:
Jak w prosty sposób zadbać o nasze bezpieczeństwo na drodze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com