Jak w prosty sposób zadbać o nasze bezpieczeństwo na drodze?

Pieszy lub rowerzysta nigdy nie mają większych szans w starciu z samochodem. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy poruszamy się po ulicach i drogach już po zmroku. Widoczność jest wtedy na tyle ograniczona, że nietrudno o nieszczęśliwe zdarzenia. Aby być bardziej widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto zainwestować w odblaskowe naklejki, które sprawią, że będziemy widoczni już z daleka.

Pieszym, którzy poruszają się koło ruchliwych dróg, często wydaje się, że są dobrze widoczni przez kierowców. Ci mają przecież światła ze sporym zasięgiem. Okazuje się jednak, że z perspektywy kierowców widoczność nie jest już taka oczywista. Często widzą drogę przed sobą, natomiast światło reflektorów wcale nie dociera na pobocze. Jeśli ktoś się nim porusza w ciemności, będzie dostrzeżony dopiero z niewielkiej odległości. Liczba wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń wynikających z tego, że piesi nie są na drogach widoczni, powinna skłonić nas do zadbania o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo najmłodszych. Posiadanie odblasków w różnej postaci w wielu przypadkach może nam uratować zdrowie, a nawet życie.

Zainwestuj w nalepki odblaskowe

Dobrym rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie naszej widoczności na drogach, są naklejki odblaskowe, które można umieszczać w dowolnych miejscach. Idealnie sprawdzają się naklejone na elementy odzieży, tornistry czy plecaki, obuwie, a także na rowerach czy innych jednośladach. Naklejki odblaskowe są tak wykonane, że odbijają światło już z daleka. Dzięki temu nawet w ciemności lub gdy zapada zmrok możemy być dobrze widoczni na drodze. W naklejki odblaskowe dobrze jest wyposażyć dzieci i młodzież, szczególnie te, które poruszają się samodzielnie po drogach i nie mają tego szczęścia, by mieszkać w środku oświetlonego miasta. Wybór nalepek odblaskowych jest na tyle duży, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – można wybierać ciekawe wzory, bajkowe postacie, kwiatki czy inne elementy, które przyciągają spojrzenia i przy okazji ładnie prezentują się na ubraniu.

Wybieraj odblaski dobrej jakości

Bez względu na to, czy decydujemy się na naklejki odblaskowe czy inne formy odblasków, warto wybierać produkty, które pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Odblaski mają być nie tylko stylowe i efektowne, ale przede wszystkim skuteczne. Ważne jest ich solidne i trwałe wykonanie, a także odporność na działanie czynników atmosferycznych. Odblaski nie powinny niszczyć się pod wpływem wody i wilgoci, odklejać się z odzieży czy z plecaków, ani w żaden inny sposób niszczyć. Gdzie naklejać odblaski? Warto zdecydować się na więcej niż jedną naklejkę i umieścić ją zarówno z przodu na odzieży, jak i z tyłu – na przykład na plecaku. Dobrym rozwiązaniem są również naklejki umieszczane na rękawach, które są dobrze widoczne przy każdym naszym ruchu. Koszt zakupu naklejek odblaskowych jest niewielki – nie warto więc oszczędzać tych kilku złotych kosztem własnego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com