Drobne, ale praktyczne – jakie akcesoria kuchenne warto mieć?

Każdy lokal gastronomiczny wymaga odpowiedniego wyposażenia, czyli profesjonalnych sprzętów kuchennych oraz drobnych gadżetów ułatwiających pracę całego zespołu. Poniżej podpowiadamy, jakie elementy przydadzą się w każdej kuchni.

Kuchnie, chłodziarki, podgrzewacze, samowary itp. to początek długiej listy zakupów do każdego lokalu gastronomicznego. Jednak poza poważnym sprzętem warto zainwestować w praktyczne akcesoria, które sprawią, że zespół kucharzy będzie pracował szybciej i efektywniej, bez dodatkowego obciążenia – np. wilk do mięsa, szatkownica, obieraczka itd. Poniżej kilka naszych propozycji, które będą pomocne otwierającym lokal.

Drobne gadżety przydatne w każdym lokalu

Wilk do mięsa. Potrawy z mielonego mięsa znajdują się w menu różnych restauracji, m.in. serwujących kuchnię włoską, polską czy grecką. Urządzenie, w którym mięso zostanie szybko i odpowiednio zmielone, to duże ułatwienie dla kucharzy. Wilki do mięsa, znane potocznie jako maszynki do mielenia, to obowiązkowy element w każdym lokalu – np. trattorii, polskiej gospodzie czy stołówce szpitalnej itd. Najwygodniejsze są elektryczne wilki do mięsa, gdyż spełnią oczekiwania profesjonalnych kucharzy.

Krajalnica gastronomiczna. Kolejne urządzenie ułatwiające pracę to krajalnica, dzięki której krojenie chleba, wędlin, mięs pieczonym czy serów nie będzie stanowić problemu. Są bardzo przydatnym elementem w różnych lokalach. Wybór modeli jest niezwykle szeroki, występują też specjalistyczne krajalnice do kiełbasek, a nawet makaronu. Funkcjonalność, jaką gwarantują, zostanie doceniona w każdym lokalu oraz zapleczu kuchennym w hotelu, szpitalu, szkole, firmie cateringowej itd.

Mikser gastronomiczny. Podczas pracy w kuchni wykorzystuje się różne sprzęty do mieszania lub ubijania, aby ułatwić sobie codzienną pracę. Kolejnym urządzeniem, w które warto zainwestować, jest mikser gastronomiczny. Występuje on w wielu rodzajach, z różnymi nakładkami i nastawkami, aby można było dobrać idealną maszynę do swoich potrzeb. Mikser miesza ciasto, ubija pianę, może też szybko mielić i siekać. To niezawodny partner w każdej kuchni!

Frytownica gastronomiczna. Wśród najpopularniejszych dodatków do obiadu są gotowane ziemniaki albo frytki – nie tylko w barach szybkiej obsługi, ale także w cenionych restauracjach. Ważne jest jednak, aby odpowiednio je przygotować, w czym pomogą frytownice gastronomiczne – gazowe lub elektryczne, nastawne lub z podstawami.

Warto zwrócić uwagę też na jakość wykonania urządzeń, gdyż powinny one służyć nam z powodzeniem przez wiele lat, znacznie usprawniając pracę kucharzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com