Ciągniki Fastrac do zadań specjalnych. Poznaj ich możliwości

Maszyny dla rolnictwa muszą być projektowane w taki sposób, aby w pełni odpowiadały wymaganiom użytkowników. Chodzi tak o komfort pracy, jak również jej tempo oraz wydajność. Odpowiedź na te potrzeby ma marka JCB, a konkretniej ciągniki z serii Fastrac. To pojazdy, którym zdecydowanie warto się bliżej przyjrzeć.

Fastrac to dobrze znane ciągniki wybierane przez fachowców na całym świecie. Seria jest produkowana od 1991 roku, a przez lata przeszła wiele metamorfoz, dostosowując się do obecnych standardów obowiązujących w rolnictwie. JCB proponuje kilka wersji maszyn – od podstawowego modelu 4160, przez uniwersalne 4220, aż po specjalistyczne 8330. W ten sposób możesz dostosować je do swoich konkretnych potrzeb, uwzględniając profil działalności czy budżet, jakim dysponujesz.

Ciągniki do wielu zastosowań w rolnictwie

Fastrac to ciągniki o wszechstronnym zastosowaniu. O ich przeznaczeniu decyduje dodatkowy osprzęt montowany na licznych punktach zawieszenia. Każdy model z tej serii wyróżnia się wysoką wydajnością, szerokimi możliwościami serwisowania oraz solidną konstrukcją z jednowymiarowymi kołami wyposażonymi w ABS-y.

Na uwagę zasługuje model 4190, który może przewozić nawet 2,5 tony nawozów sztucznych i obsiewać aż 10 ha pól. Pozostałe ciągniki Fastrac osiągają podobne rezultaty. Np. 4220 umożliwia rezygnację z zawieszanych opryskiwaczy o pojemności 1500 l, na rzecz półzawieszanych 2500l.  Do porównania warto dodać najlepsze modele w tej klasie, czyli Fastrac 8290 i 8330. Te potrafią rozwijać imponujące prędkości, a przy tym podnosić spore ciężary. Mowa tu o ładunkach 10 000 kg, które są unoszone dzięki mocnemu tylnemu zaczepowi z optymalną geometrią łączników. Producent zadbał też o inne, praktyczne funkcje usprawniające codzienną pracę w gospodarstwie.

Najszybszy seryjnie produkowany ciągnik – Fastrac 8330

Seria Fastrac 8000 powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Osoby, które szukają nowoczesnego i szybkiego ciągnika do swojego gospodarstwa na pewno docenią model 8330. To sprzęt, który osiąga prędkość nawet 70 km/h i jest wyposażony w niezawodny system hamowania przeciwblokującego.

Operatorowi gwarantuje komfort i bezpieczeństwo, za co odpowiada nowocześnie wyposażona kabina Command Plus z siedzeniem obracającym się o 70 stopni. Wysoka wydajność za sprawą rozkładu masy w układzie 50:50 oraz funkcji Activ Traction pozwala na ciągnięcie nawet ciężkich przyczep. Ciągnik został zaprojektowany w taki sposób, że można do niego dołączać rozmaite osprzęty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com