VERSABOX – Sprawdź Jak Działają

Nie ulega wątpliwości, iż sprawnie działający park maszynowy jest podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Nowoczesne technologie umożliwiają szybką i bezproblemową realizację przedsięwzięć produkcyjnych. Firma VERSABOX oferuje kompleksowe usługi w zakresie automatyzacji urządzeń, opartej na AMR. Z całą pewnością jest to spore udogodnienie dla wielu firm działających na rynku. Korzystanie z innowacyjnych urządzeń bez wahania umożliwia zwiększenie nakładów wytwórczych, a co za tym idzie – możliwe jest osiągnięcie przewagi nad konkurencją. W poniższym artykule postaramy się bliżej przedstawić firmę VERSABOX.

Czym zajmuje się firma VERSABOX?

Firma VERSABOX zajmuje się produkcją inteligentnych, autonomicznych robotów mobilnych. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie usprawnia funkcjonowanie firmy oraz pozwala wyeliminować niedobór pracowników, z którym zmierzą się wiele przedsiębiorstw, szczególnie w okresie pandemii. Zautomatyzowane narzędzia pomagają podnieść produktywność w zakładzie pracy, co bez wątpienia przyczynia się do zwiększenia zysków i umocnienia swojej pozycji. 

Firmę VERSABOX tworzy zespół specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby platforma była dopracowana w każdym calu. W skład zespołu wchodzą innowatorzy, informatycy oraz inżynierowie. Autonomiczne roboty mobilne są koordynowane przez platformę procesową. Dzięki temu są bardzo inteligentne i nie wymagają dodatkowej obsługi. Zostały wyposażone w czynniki, które wykrywają przeszkody. To czyni je bardzo czułymi. Roboty mobilne rzadko kiedy popełniają błędy. Nic dziwnego, że coraz częściej możemy spotkać je w dużych zakładach produkcyjnych (głównie w transporcie wewnętrznym) i nie tylko. 

Co oferuje?

Firma VERSABOX oferuje roboty autonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki. Jednym z takich rozwiązań jest system intralogistyczny AUTONOMY@WORK, którego działanie opiera się na autonomicznych robotach mobilnych. Platforma ta jest w pełni bezpieczna – spełnia wszystkie wymogi prawne oraz jest przyjazna dla środowiska. Jej głównym zadaniem jest wsparcie i monitorowanie procesów intralogicznych podczas operacji produkcyjnych w halach oraz magazynach. 

VERSABOX oferuje również oprogramowanie dla kierowników i specjalistów z obszaru intralogistyki  – VERSABOX VIRTUAL FACTORY. Jest to niejako uzupełnienie dla systemu intralogistycznego AUTONOMY@WORK, ale występuje również jako wyodrębniona funkcjonalność. VIRTUAL FACTORY umożliwia projektowanie i modelowanie procesów multiroboczych. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli oszacować produktywność robotów autonomicznych oraz określić ich główne zadania. 

W ofercie firmy VERSABOX znajdują się także BOTY, które doskonale wykonują powierzone zadania w zastępstwie pracowników. Znajdziemy tam modele takie jak: VERSABOT 500 czy VERSABOT 1500. Różnią się one siłą udźwigu. Przewożony towar obsługują z niezwykłą zwinnością i lekkością. W galerii produktów firmy znajdziemy także moduł podnoszenia, moduł złącza automatycznego, moduł łącznika stałego oraz zasilacz – elementy niezbędne do prawidłowej pracy botów. 

Stosowane technologie

Firma VERSABOX korzysta z rozmaitych technologii, dzięki którym możliwe jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań do swojej firmy. Dzięki temu może ona sprostać wielu zadaniom biznesowym. Platforma AUTONOMY@WORK bazuje na jednostkach AGV, SGV czy AMR, które umożliwiają inteligentną obserwację otoczenia bez konieczności wyznaczania trasy. Jednostki te gwarantują maksimum bezpieczeństwa podczas codziennej pracy. Dodatkowo technologia, jaką jest TRUE AUTONOMY pozwala na bezproblemowe omijanie przeszkód oraz zapewnia swobodę poruszania zautomatyzowanych robotów. Warto dodać, że platforma AUTONOMY@WORK bezproblemowo synchronizuje się z programami do zarządzania produkcją, takimi jak np. MESS, ERP, WMS. 

Plany i osiągnięcia firmy

Nie da się ukryć, iż VERSABOX jest prężnie rozwijającą się firmą. W związku z tym w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie działalności poza granicami kraju. Poszerzenie swojej działalności na rynku międzynarodowym bez wątpienia otwiera szereg nowych możliwości. Dobre warunki do rozwoju są zauważalne w krajach tj. Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Europa Środkowa oraz Europa Wschodnia. Firmę VERSABOX reprezentują wykwalifikowani specjaliści, którzy sprawują pieczę nad rozwojem biznesu. W ubiegłym roku firma VERSABOX dołączyła również do EIT DIGITAL ACCELERATOR, co również pozwoliło zdobyć wielu partnerów biznesowych w całej Europie oraz przyczyniło się do imponującego wzrostu. 

Podsumowanie

Aby przedsiębiorstwo mogło prężnie się rozwijać konieczna jest jego modernizacja. Nowoczesne urządzenia pozwolą na zwiększenie nakładów, co z kolei przekłada się na spore zyski. Zautomatyzowane roboty mobilne niosą ogromne korzyści dla zakładów pracy. Z powodzeniem mogą zastąpić pracowników. Co więcej, są bardzo inteligentne i czułe. Monitorują plan pomieszczeń, dzięki czemu bezkolizyjnie poruszają się do hali czy magazynie. Niewątpliwie jest to spore udogodnienie dla firm. Wykorzystanie innowacyjnych maszyn pozwala zaoszczędzić koszty. Firma VERSABOX oferuje najwyższej jakości autonomiczne roboty dla przedsiębiorstw. To, co ją wyróżnia to przede wszystkim profesjonalizm, kreatywność i zaangażowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com