Biuro księgowe – rzetelne wsparcie przedsiębiorcy

Od wielu lat prowadzenie własnej działalności należy do prestiżowych sposobów zarabiania na życie. Prestiżowych i najczęściej wymagających wiele pracy niezależnie od branży. Tym, co kusi najbardziej, może być nieustanna możliwość rozwoju i realny wpływ na działania. Jednak nie mniej istotne znaczenie ma szeroko pojęta niezależność. Duże znaczenie to także finanse – dobrze prosperująca firma, także jednoosobowa, to coś normalnego. W przeciwieństwie do urzędów czy korporacji łatwiej zwiększyć wydajność bez posilania się zbędnymi sloganami.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów z początkiem 2015 roku skurzyła się liczba przedsiębiorców zwolnionych z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Do wcześniejszych grup dołączyły nowe, w tym między innymi warsztaty samochodowe, zakłady kosmetyczne czy kancelarie prawnicze. Tym, co jeszcze niedawno było dla przedsiębiorcy czymś nieistotnym, stało się nieodzownym. Okazało się, że zgodnie z literą prawa, także niewielkie biuro księgowe – Poznań to, miasto, którym nie brakuje takich często jednoosobowych firm – powinno dysponować kasą fiskalną. O ile konieczność wydawania rachunków za usługę dla osoby zajmującej się księgowością nie jest niczym dziwnym, to już dla mechanika czy kosmetyczki może stanowić kłopot. I tutaj także warto zasięgnąć fachowej porady, jaką oferuje biuro księgowe poznań grakon.com.pl

Biuro księgowe 

Zgodnie z literą prawa każdy przedsiębiorca powinien prowadzić księgowość. Choć wielu właścicieli, zwłaszcza na początku działalności, stara się samodzielnie panować na księgą przychodów i rozchodów, to w dłuższej perspektywie jedynym sensownym rozwiązaniem jest fachowe wsparcie, jakie zapewnia biuro księgowe – Poznań to jedno z miast, gdzie nie brakuje przedsiębiorców korzystających ze takiej pomocy. Księgowość to nie tylko bilans, ale także obciążenia fiskalne, płace, sporządzanie rozmaitych deklaracji oraz stałe poszukiwanie rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów działalności. Obniżenie zgodnie z aktualnym stanem prawnym. A to tylko część, co może gwarantować porządne biuro księgowe – Poznań to dynamiczne miasto, gdzie coraz łatwej o innowacje. Także w branży księgowej nie brakuje konkurencji stymulującej rozwój. Konkurencji, która powoduje, że prowadzenie własnego biznesu jest mniej uciążliwe i wiąże się z mniejszymi obciążeniami fiskalnymi. Choć są i dodatkowe koszty, takie jak chociażby konieczność posiadania kasy fiskalnej.

Limit

Oczywiście wciąż są branże, w których nie ma konieczności posiadania kasy fiskalnej. Dla przedsiębiorców limitem jest kwota 20 000 zł. Co ważne, przekroczenie tej kwoty nie jest automatycznie tożsame z koniecznością zakupu kasy fiskalnej.  Zakładając działalność gospodarczą, warto także wiedzieć, że wspominany limit 20 000 złotych obowiązuje w skali rocznej. I tak prowadząc firmę przez krótszy okres, granica zmniejsza się. O tym i o wielu innych niezwykle istotnych kwestiach przedsiębiorca nie musi pamiętać, ale pod warunkiem, że korzysta z usług rzetelnego biura rachunkowego. Wspólpraca z biurem księgowym to nie tylko wygoda i gwarancja niższych opłat fiskalnych, ale także pewność, że jakakolwiek zmiana w przepisach nie spowoduje konieczności zapłaty ewentualnej kary.

One Comment on “Biuro księgowe – rzetelne wsparcie przedsiębiorcy”

  1. Kiedyś sam prowadziłem księgowość w mojej firmie. Myślałem zawsze, że tak oszczędzam ale myliłem się. Traciłem i to dużo. Przede wszystkim traciłem czas potem nerwy i spokój. Rodzina mnie mniej widywała no bo przecież “tata ma robotę papierkową” . A w piz**! Rzuciłem tym w kąt! Koszty w biurze księgowym są śmiesznie niskie (ja korzystam akurat z Efry) i do tego mam czas po pracy na relaks. Jak coś się dzieje to martwi się tym księgowa a nie ja. Polecam każdemu takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com