Jakie powinny być najlepsze projekty stron z branży finansowej

W branży finansowej, nie ważne czy mowa o bankach, firmach pożyczkowych, czy brokerskich, chodzi o jedno – by klient zaufał nam na tyle, by powierzyć swoje pieniądze. Niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Jeśli dana osoba wykryje jakąkolwiek słabość w strategii działania firmy albo w samym jej wyglądzie, od razu zrezygnuje z naszych usług i będzie szukać innego przedsiębiorstwa. A dobre pierwsze wrażenie najczęściej zdobywa się poprzez stronę internetową.

Dobra opinia

Dobra opinia i referencje są niezwykle ważne w przypadku firm finansowych. Im więcej osób będzie w stanie powiedzieć coś dobrego o firmie, tym więcej nowych klientów zapuka do drzwi. Obecnie, wiele osób poszukuje takich informacji w Internecie, więc warto od razu przedstawić kontrahentowi wszystko, jak na talerzu.

Najlepiej jest wybrać trzy lub cztery instytucje, które mogą być znane w pewnym środowisku i na stopce strony zamieścić ich referencje. Wystarczy zwykłe zamieszczenie logo i nazwy tych firm pod nagłówkiem polecającym. Wielu klientów przywiązuje również wagę do opinii osób prywatnych, stąd można rozważyć osobną podstronę, na której właśnie takie oceny będą wyrażane. Oczywiście, wszystko za zgodą tych klientów.

W przypadku, gdy firma dopiero otwiera swoje podwoje, może być to utrudnione, z powodu braku kontrahentów, których dopiero chce się zdobyć. Warto jednak zastanowić się, kto mógłby zamieścić naszą reklamę – może być to znany portal albo gazeta. Wtedy, w stopce strony internetowej można zamieścić ich nazwy pod nagłówkiem „Napisali o nas”. Czekając i powoli zdobywając klientów, rozszerzać podstronę z rekomendacjami innych firm i osób prywatnych.

Wygląd strony

Dużą wagę trzeba przywiązać do samego wyglądu strony internetowej. Poczynając już od kolorystyki, która musi być poważna i stonowana, na wyglądzie czcionek i rozmieszczeniu poszczególnych elementów skończywszy.

Kolorowa witryna może przyciągnąć klienta, ale nieposzukującego usług finansowych. O swoich pieniądzach nikt nie lubi żartować. Ich inwestowanie jest sprawą śmiertelnie poważną dla klienta i taki nastrój należy wypracować za pomocą strony WWW. Warto również dokładnie przeanalizować, jakie informacje powinny się na niej znaleźć, a jakie są bezwartościowe i mało ważne dla odwiedzającego. Do kategorii tych znaczących na pewno zaliczają się wykonywane usługi. Dzięki temu, klient będzie wiedział, że z pewnością natrafił na właściwą firmę. Warto również umieścić wszystkie zalety i statystyki oferowanych produktów finansowych.

Jeśli jest to jakiś sposób inwestowania, niech to będą wykresy przedstawiające stopę zwrotu, ale warto także poinformować o ewentualnych ryzykach. Niezbędnym elementem strony dla firm pożyczkowych powinien być kalkulator pożyczkowy oraz tabela opłat i prowizji. Ukrywanie takich informacji może przyciągnie klienta, który przyjdzie po ofertę i może nawet skorzysta z usług, ale z pewnością nie wystawi pozytywnej opinii.

Kontakt

Istnieją dwa czynniki, które decydują o popularności firm z branży finansowej. Pierwszym jest atrakcyjna i wiarygodna oferta, która została omówiona wcześniej. Drugim jest szybki i sprawny kontakt z klientem. Nikt nie będzie czekał dniami i tygodniami na konkretną propozycję, tylko zdecyduje się na usługi kogoś innego.

Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia zakładka na stronie internetowej, gdzie klient pozna nie tylko adres siedziby i główne numery telefonów, ale także może wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Bardzo często spotykaną ostatnio praktyką jest również możliwość rozmowy na czacie z konsultantem. Coraz więcej osób preferuje takie anonimowe rozmowy, które pozwolą na poznanie wszystkich interesujących szczegółów, bez zdradzania swojego numeru telefonu.

Bez względu na to, jakie elementy zostaną finalnie umieszczone na stronie internetowej, trzeba wziąć pod uwagę również rosnącą popularność tabletów i smartfonów. Witryna musi być zaprogramowana za pomocą technologii responsywnych, dzięki którym wyświetlana strona będzie taka sama, bez względu na rodzaj urządzenia łączącego się z Internetem.

Zobacz także najlepsze projekty stron z branży finansowej 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com