Co to jest bitcoin i czy warto w niego teraz inwestować?

 

Branża kryptowalut na przestrzeni lat prężnie się rozwija. Wszystko zaczęło się od Bitcoin, który znalazł wielu swoich zwolenników. Amatorów kryptowalut cały czas przybywa. Każdy inwestor, zajmujący się kryptowalutami odwiecznie zadaje sobie to pytanie – czy warto w niego teraz inwestować? W poniższym artykule postaramy się przedstawić odpowiedź na to niezwykle trudne pytanie. Najpierw jednak omówmy samą istotę, jaką jest bitcoin.

Czym jest bitcoin?

Bitcoin jest innowacyjną walutą ery informacji, która jest zdecentralizowana. Świadczy to o tym, że nie posiada ona centralnej instytucji emisyjnej, jest niezależna od banków i rządów jak i innych organizacji pośredniczących w jej wymianie. Waluta ta jak najbardziej nie ma granic i dostępna jest wszędzie tak, gdzie dostępny jest internet. Nie jest ona bowiem namacalnie dostępna. Kryptowaluty można błyskawicznie wysyłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem wszelkich pośredników, tj. banków. Wiąże się to z tym, że unikamy koszta prowizji do minimum, nie ma tutaj żadnych limitów czasowych i technologicznych. Transakcje za pomocą Bitcoin są również w pewnym stopniu anonimowe. Można tą anonimowość zwiększyć za pomocą takich narzędzi jak VPN. Nie ma również sposobu na dorobienie Bitcoinów. Ich liczba jest stała, czyli 21 milionów. Poprzez to jest znacznie bardziej odporna na inflację, a wartość jednego Bitcoina osiąga ogromne liczby.

Ogromne znacznie ma tutaj również bezpieczeństwo. Twoje bitcoiny są bezpieczne, a ryzyko ich utraty jest bardzo niskie. Niestety, nie ma tutaj możliwości cofnięcia transakcji. Jeżeli przelałeś komuś Bitcoiny, to możesz mieć pewność, że już ich nie odzyskasz. Poza tym Bitcoiny to ogromna wygoda i szybkość w wykonywaniu transakcji. Aktualne serwisy dostępne są również na telefonach, dlatego możesz nimi handlować dosłownie wszędzie, gdzie będziesz miał internet, np. ten kantor Bitcoin jest wart uwagi.

Czy warto teraz inwestować w Bitcoin?

Na to pytanie tak naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć. W ostatnich dniach cena Bitcoin przebiła już dwukrotnie wartość 8000 zł. W ostatnich okresach czasy branża Bitcoin przeżywa swoje kryzysy. Ostatnio cena Bitcoina spadła o 11 %. Pociągnęło to również za sobą inne, mniejsze kryptowaluty. Według wielu ekspertów ta sytuacja jest bardzo dobra dla inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Argumentem potwierdzającym ten fakt jest to, że Bitcoin istnieje już od 10 lat, a z każdego swojego kryzysu wyszedł z obronną ręką. Zdaniem innych ekspertów kluczowym poziomem wsparcia jest pułap 7440 USD. Jeżeli cena Bitcoina nie spadnie poniżej tego poziomu to jak najbardziej jest szansa na jej powrót wzrostowy. Według opinii wielu osób najlepszą kryptowalutą do inwestycji będzie znów Bitcoin. Nie jest to jednak wiadome, czy aktualnie jest to właśnie ten czas na zakupy. Jest to bowiem swego rodzaju hazard, który ciężko przewidzieć. Jeżeli zamierzasz zacząć inwestować w Bitcoin, to jak najbardziej musisz cały czas obserwować kurs tej kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com