Atesty i certyfikaty produktów – o czym powinna wiedzieć współczesna krawcowa?

 

Szycie ubranek dla dzieci wymaga nie tylko umiejętności i talentu, ale również dbałości o najdrobniejsze detale. Produkty przeznaczone dla dzieci muszą bowiem posiadać wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo użytkowania – produkty dla maluszków nie mogą bowiem w żaden sposób być niebezpieczne dla ich zdrowia.

Aby szyć ubranka dziecięce, warto zapoznać się z przepisami, które regulują jakość produktów przeznaczonych dla dzieci. Są one dosyć szczegółowe, należy więc stosować się do nich w stu procentach. W przeciwnym razie w przypadku kontroli można mieć spore problemy. Szycie ubranek dziecięcych wymaga przede wszystkim stosowania odpowiedniej jakości materiałów i tkani. Każdy materiał musi być w stu procentach naturalny, antyalergiczny. Nie może podrażniać delikatnej skóry dziecka, musi posiadać również odpowiednie atesty. Wybieranie słabej jakości materiałów nie jest więc dobrym rozwiązaniem – owszem, może pozwoli na pewne oszczędności w działalności, jednak na pewno nie przysporzy nowych klientów. Nawet, jeśli ktoś zrobi większe zakupy, z pewnością nie wróci już później do producenta, który nie dba o jakość. Co więcej – może również przestrzegać innych potencjalnych klientów. Rynek zbytu nie będzie więc rósł tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Zadbaj o najdrobniejsze detale

Ubranka dla dzieci, szczególnie dla niemowląt, powinny być uszyte tak, aby były bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Nie mogą zawierać żadnych drobnych elementów, które mogłyby zostać zerwane czy połknięte. Wszystkie guziki, zatrzaski czy rzepy muszą być doskonałej jakości, aby przez długi czas były funkcjonalne. Wszystkie elementy warto więc kupować u sprawdzonych producentów, a nie u dostawców, którzy oferują przede wszystkim tanie towary z Chin. Bez względu na to, czy szyjemy body, czapeczkę czy kocyk niemowlęcy, muszą być też one wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale oraz o właściwe wykończenie. Niedopuszczalne są fruwające nitki czy nieobszyte brzegi tkaniny, które będą powodowały, że materiał szybciej ulegnie zniszczeniu.

Wysoka jakość ubrań to większa trwałość i wytrzymałość

Wszystkie ubranka dla dzieci powinny być wykonane z tkanin, które są wytrzymałe, odporne na zabrudzenia oraz takich, które można bez problemu prać w pralce. Ubranka nawet po wielu praniach powinny wyglądać jak nowe. A z tym bardzo często jest problem. Wiele sklepów sieciowych, które oferują ubranka produkowane masowo, posiada na wieszakach ślicznie wyglądające elementy garderoby dla maluszków. Niestety, bardzo często okazuje się, że wyglądają one idealnie jedynie do pierwszego prania. Potem tracą zarówno na fasonie, jak i na kolorze. Takie ubranka są już praktycznie do wyrzucenia i nie można ich zostawić dla młodszego dziecka. Inwestując w dobrej jakości ubrania można natomiast mieć pewność, że może je po sobie nosić nawet kilka maluszków i za każdym razem będą one wyglądały doskonale.

Interesujesz się branżą odzieżową? Zobacz najnowsze oferty na kocyk niemowlęcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com