Wideodomofon w twoim domu

elementy dobrych systemów domofonowych wykonane są z wysokiej jakości materiałów

Wraz z rozwojem technologii, ewolucję przeszły znane nam domofony. Poza wielkim obniżeniem instalacji takiego systemu w domu pojawiły się w nim dodatkowe funkcje które, odpowiadają na oczekiwania mieszkańców, którzy z nowymi technologiami mają styczność na co dzień.

Nasze systemy komunikacji przestały być tylko dźwiękowe, mamy również dostęp do podglądu obrazu, który często jest dużo bardziej użyteczny.

Właściciele domów jednorodzinnych już przy planowaniu inwestycji często decydują się na wykonanie ogrodzenia oddzielające ich od reszty świata. Ogrodzenie posesji niesie ze sobą to, że koniecznością staje się zamontowanie przy bramie wejściowej urządzenia, dzięki któremu będziemy wiedzieli o tym, że ktoś chce wejść do naszego domu. Dawniej były to zwykłe domofony, dzisiaj wraz z rosnącą popularnością oraz spadkiem cen są to wideodomofony.

najczęściej przy bramie montuje się element systemu z kamerą oraz mikrofonem

Doskonały obraz

Dodatkowo możliwość, pozwalająca na podgląd obrazu na żywo, stała się bardzo poszukiwana na rynku. Pozwala to na dużo większe poczucie bezpieczeństwa oraz większą kontrolę nad tym, kogo wpuścimy na teren własnej posesji. Jest to wybór nie tylko osób starszych, ale również młodych rodzin z małymi dziećmi. Zostawiając dzieci same w domu, możemy być pewni, że nie wpuszczą one osób, które w domu nie powinny się znaleźć. W nowych urządzeniach jakość obrazu jest bardzo wysoka, co umożliwia dokładne przyjrzenie się osobie, która chce wejść na teren posesji.

Bezpieczeństwo

Dobrze dobrany system komunikacji audio-wideo będzie dodatkowym elementem, wpływającym na naszych najbliższych. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim modelem dla naszych potrzeb. Poszukując wideodomofonów do domów jednorodzinnych, jak i dwurodzinnych, warto sprawdzić ofertę sklepu z zestawami wideodomofonowymi 5 Tech, posiadającego w ofercie zarówno zestawy przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Jakich funkcji szukać w urządzeniu

Funkcje, których poszukujemy w najnowszych modelach. Wideodomofony cyfrowe sprzedawane są w zestawach, w których skład wchodzi urządzenie do nagrywania dźwięku i obrazu umieszczane przy bramie wejściowej oraz odbiornik umieszczony w domu. Najczęściej spotykany w holu czy przedpokoju.

Poza odbiorem dźwięku i obrazu urządzenia te naszpikowane są dodatkowymi funkcjami, a ich ilość zależna jest od tego, ile zamierzamy wydać na urządzenie.

Najczęściej wykorzystywane jest nagrywanie obrazu. Może mieć to miejsce ciągle, tylko w trakcie, gdy ktoś próbuje się z nami skontaktować przy pomocy domofonu.

Najnowszym rozwiązaniem jest wykorzystanie detekcji ruchu, aby wydłużyć zarówno czas pracy kamery, jak i ograniczyć wykorzystanie pamięci podczas nagrywania.

Odbiór i nagrywanie obrazu w nocy, wszystko dzięki specjalnemu podświetleniu w kolorze czerwonym. Które pozwala na uzyskanie dobrej jakości obrazu nawet bez innych źródeł światła.

Możliwość łączenia się z urządzeniami za pomocą telefonów komórkowych to również poszukiwana funkcja, szczególnie w dobie wszechobecnych smartfonów. Szczególnie ludzie młodzi wybierają modele nazywane wideodomofonami IP.

Ułatwiony dostęp dla mieszkańców czy rodziny dzięki dodatkowym możliwościom takim jak otwieranie bramy za pomocą odcisku palca, programowalnych breloków. Opinie użytkowników na temat tych funkcji są bardzo pozytywne, dzięki wygodzie użytkowników.
Zabudowa bliźniacza a wideodomofon

Również w domach, które użytkowane są przez dwie rodziny, istnieje możliwość instalacja wideodomofonów, wystarczy jedynie dodatkowy odbiornik zainstalowany u sąsiada. Przy zakładaniu nowej instalacji warto zapytać o dodatkowe odbiorniku do wybranego zestawu. W istniejących już systemach warto zapytać o kompatybilność urządzenia.

Cena zestawu

W zależności od liczby odbiorników oraz dodatkowych kamer cena zestawów może zaczynać się już od 300 złotych, jednak będzie to podstawowy model.
Bardziej rozbudowane modele wyposażone w dodatkowe kamery, tworzące system monitoringu CCTV mogą kosztować 1500 złotych i więcej. Warto zainwestować w lepsze modele, bo czy bezpieczeństwo rodziny ma jakąkolwiek cenę?

Podsumowanie

dom to miejsce gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie, umożliwia to wideodomofon

Osoby mieszkające w ogrodzonych domach, docenią skorzystanie z wygodnego rozwiązania, które oferuje nam instalacja zestawu wideodomofonowego. Umożliwia sprawdzenie, kto próbuje wejść na teren posesji oraz jak wygląda. Rozwiązanie idealne, jeśli dom zamieszkują osoby starsze, często zbyt mocno ufają obcym. Dla rodziców dzieci, które można zostawiać same w domu, będzie to również duża redukcja stresu. Najtańsze urządzenia sprzedawane są już za około 300 złotych, droższe modele w zależności od dodatkowych funkcji kosztują odpowiednio więcej.

Dzisiejsi klienci poszukują na rynku rozwiązań posiadających funkcje sprawiające, że możemy korzystać z wideodomofonów za pomocą smartfona, Ustawienie sposobu nagrywania, czy detekcja ruchu, która kiedyś kojarzyła nam się z bardzo drogimi rozwiązaniami, dziś jest dostępna dla wszystkich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com