Artykuły sponsorowane jako skuteczne narzędzie w SEO

Artykuły sponsorowane mają w sieci wszechstronne zastosowanie. To nie tylko skuteczny sposób na podniesienie pozycji w wynikach wyszukiwania, ale również narzędzie marketingowe mające na celu budowę pozytywnego wizerunku marki. Warto zatem wiedzieć jakich zasad należy się trzymać, aby z publikacji artykułów sponsorowanych czerpać wymierne korzyści.

Content marketing

Dziś internet przepełniony jest różnego rodzaju reklamami. Przez to już od dawna wiele z nich straciło na swojej skuteczności. Najlepszym przykładem może być reklama display. Obecnie, jeśli działania promocyjne mają być skuteczne muszą coś oferować użytkownikiem. To unikalna i wartościowa treść, z której użytkownicy mogą czerpać praktyczne informacje. Dlatego coraz większą popularności cieszy się content marketing, czyli marketing treści. Polega on na publikacji w sieci ciekawy treści dla użytkowników, które jednocześnie stanowią formę promocji. Daje to możliwość firmie budowy pozytywnego wizerunku w sieci, wizerunku eksperta w branży, a także to skuteczny sposób pozycjonowania strony.

Content marketing a pozycjonowanie strony

Czynników mających wpływ na pozycje strony w wynikach wyszukiwania jest wiele. Wyróżnić trzeba tu jednak szczególnie dwa. Treści obecne na stronie internetowej oraz linki do niej prowadzące zamieszczone w innych serwisach. Co ważne, mniej istotna jest tu ilość tych linków, a ich jakość. Dobre linki przychodzące to takie, które pochodzą z popularnych serwisów internetowych tematycznie powiązanych z pozycjonowaną stroną. Istotne jest także, aby link przychodzący znajdował się w otoczeniu unikalnej i wartościowej treści. Artykuły sponsorowane są zatem najskuteczniejszym sposobem na pozyskanie wartościowych linków przychodzących. Chcąc zatem uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, warto jest zainwestować w tworzenie i publikację wartościowych treści.

Artykuły sponsorowane

Wartościowy artykuł sponsorowany

Ważne jest jednak, aby wiedzieć jak napisać dobry artykuł sponsorowany. Treści można tworzyć samemu lub jeśli nie posiada się umiejętności do pisania artykułów można taką pracę zlecić. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze sklepu z artykułami sponsorowanymi. Niezależnie jednak od tego czy artykuły pisze się samodzielnie czy pracę tę się zleca, to każdy artykuł musi spełniać kilka warunków. Po pierwsze, język musi być dopasowany do grupy docelowej. Zawsze trzeba wiedzieć do kogo treść ma być kierowana. Czy do osób starczych czy młodszych, czy do kobiet czy do mężczyzn itp. Po drugie, format artykułu musi być dopasowany do serwisu, w którym jest publikowany. Artykuł musi wyglądać jak integralna część serwisu. I po trzecie, treść musi ciekawić czytelnika, zachęcać go do działania.

Artykuł sponsorowany to jedno z najefektywniejszych narzędzi marketingu internetowego. To także narzędzie uniwersalne. Pozwala na osiągniecie kilku celów jednocześnie. Wysokie pozycje w wyszukiwarce, rozpoznawalność marki, wizerunek eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com