Po czym rozpoznać dobrej jakości odkurzacz do sadzy i popiołu?

Ogrzej swój dom piecem na pellet lub piecem opalanym drewnem, ogniem w kominku lub grillowaniem z przyjaciółmi – to brzmi świetnie. Ale czyszczenie kominka lub grilla to już inna historia. Odkurzacz do sadzy i popiołu to idealne rozwiązanie do szybkiego i bezpiecznego odkurzania tych drobnych cząstek.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest ważnym powodem używania odkurzacza do czyszczenia pieców na pellet, kominków, pieców opalanych drewnem czy grilla. Zwykłe odkurzacze nie są przeznaczone do tego zadania czyszczenia. Nie nadają się do odkurzania gorących materiałów. Kawałki popiołu mogą wyglądać tak, jakby ostygły na zewnątrz, ale w środku często są gorące, co może spowodować pożar. Całkowite ostygnięcie węgla zajmuje niewiarygodne 12 do 24 godzin. Dopiero po upływie tego czasu używanie zwykłego odkurzacza do czyszczenia tych węgli byłoby bezpieczne. Z drugiej strony odkurzacz do popiołu jest przeznaczony do odkurzania gorących materiałów (<60 stopni Celsjusza), dzięki czemu możesz czyścić kominek, kiedy Ci odpowiada. Odkurzacze popiołu są wykonane z materiałów wykluczających zagrożenie pożarowe, takich jak:

  • wąż ssący z mocnego, ognioodpornego aluminium

  • trudnopalny metalowy pojemnik na odpady ze specjalną powłoką syntetyczną.

Czyste środowisko życia

Wszystkie dobre odkurzacze do popiołu są wyposażone w filtr, dpecjalny zmywalny filtr, który usuwa bardzo drobne cząsteczki kurzu z powietrza emitowanego z odkurzacza. Powietrze wydmuchiwane z urządzenia jest czyste, co pomaga utrzymać optymalny klimat w pomieszczeniu. Nie dzieje się tak, jeśli używany jest zwykły odkurzacz. Filtry nie zatrzymują drobnego pyłu z popiołu, dzięki czemu jest on częściowo wdmuchiwany z powrotem do otoczenia. Z pewnością nie sprzyja to zdrowemu środowisku życia. Mało tego, odkurzacz bardzo szybko ulegnie awarii, ponieważ silnik i filtry po prostu nie nadają się do tego zadania.

Niedrogie rozwiązanie

Zakup zwykłego odkurzacza to kosztowna inwestycja. Odkurzacz do popiołu jest jednak bardzo przystępny cenowo i oferuje wiele innych zalet, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Bez wątpienia odzyskasz tę inwestycję!

Praktycznie czyste

Dobry, naprawdę dobry odkurzacz do popiołu jest kompaktowy, wydajny i łatwy w użyciu. Najlepszy odkurzacz na rynku ma moc nie mniejszą niż 1200 Watt! Ma dobre zamknięcie i uszczelnienie, dzięki czemu silnik może wytworzyć dobrą próżnię. Urządzenie powinno też być wyposażone w mocny uchwyt i dwa obrotowe kółka, dzięki czemu można mieć pewność, że będzie łatwe w obsłudze. W przeciwieństwie do innych marek, najlepszy odkurzacz do popiołu powinien mieć przewód zasilający o niewiarygodnej długości 3 metrów. Dobrej klasy odkurzacz do popiołu jest wyposażony w poręczną prostokątną końcówkę i oprócz zasysania powietrza wydmuchuje również powietrze, dzięki czemu trudno dostępne zakamarki kominka i grilla można dokładnie wyczyścić.

Pewne jest, że naprawdę nie powinieneś mieć dzisiaj nawet najmniejszego problemu ze znalezieniem najbardziej odpowiedniego odkurzacza do popiołu i sadzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com