Amerykańskie samochody – czy nadal warto w nie inwestować?

Dekadę temu amerykański przemysł motoryzacyjny stanął w obliczu prawdopodobnie najgorszego roku od czasu powstania Forda. Pomimo wszystkich tych czynników, które spowodowały, że amerykańska branża motoryzacyjna wydawała się martwa, nie zmienia to faktu że dzisiaj jedną z najlepszych decyzji, jakie można podjąć jest kupowanie właśnie amerykańskich samochodów.

Ze względu na kryzys naftowy mający miejsce pod koniec ubiegłego wieku nastawienie konsumentów motoryzacyjnych zmieniło się szybko i to niemal natychmiast. To, co kiedyś było branżą zdominowaną przez pragnienie władzy i wyglądu, stało się walką o najbardziej paliwooszczędny i trwały samochód. Modele hybrydowe odnotowały ogromny wzrost popularności – co sprawiło, że dzisiaj jest to nie tylko rarytas dostępny dla nielicznych, ale powoli wybór zwykłego człowieka. Tymczasem dzisiaj każdy z nas, podobnie jak przeciętny obywatel amerykański może prowadzić samochód i jednocześnie ocalić planetę.

Amerykańskie samochody wydawały się skazane na zagładę. Tradycyjnie koncentrując się na sile i walorach estetycznych, amerykańskie firmy musiały przenieść swoje priorytety na terytorium przeciwnika, próbując pokonać zagraniczne samochody w ich własnej grze. Dlatego też po raz pierwszy od jakiegoś czasu samochody amerykańskie przejęły czołową pozycję. Poniżej znajduje się lista powodów, dla których następnym razem, gdy będziesz szukał nowego samochodu – bardziej skup się na stronach takich jak https://autofromamerica.pl/, aniżeli lokalnych komisach proponujących europejskie czy japońskie maszyny.

Amerykańska odpowiedź na motoryzacyjną potęgę świata

W odpowiedzi na Toyotę i Hondę – czyli dwie potęgi kontrolujące rynki samochodów o niskim zużyciu paliwa, amerykańskie firmy mają jeden lepszy model, niż firmy zagraniczne. Chodzi o Forda Fusion, który pokonał Toyotę Camry i Hondę Civic. Mimo iż wydaje się, iż Prius nadal prowadzi jako najbardziej paliwooszczędny pojazd, nie można też zapomnieć o takim modelu jak Chevy Volt, który jest uważany za hybrydę elektryczną, napędzaną zarówno energią elektryczną, jak i benzyną. Jeszcze bardziej szokujące jest to, że General Motors szacuje, że jeszcze tak energooszczędnego samochodu jak ten nie było. Amerykańskie firmy samochodowe stworzyły również wiele modeli hybrydowych w kontekście samochodów typu SUV i ciężarówek, takich jak hybryda Cadillac Escalade. Naprawdę w odpowiedzi na znak czasu – stali się narodem hybrydowym, a my możemy z tego bardzo skorzystać.

Hybryda – to nie koniec

laweta Magdeburg telefonWraz z dostarczaniem najbardziej paliwooszczędnych samochodów na rynku, amerykańskie silniki wciąż dostarczają najwięcej mocy przy najniższych kosztach i robią to z większą ekscytacją niż kiedykolwiek wcześniej.

Na korzyść amerykańskiego rynku samochodów działa także fakt, że w ciągu ostatnich kilku lat japoński przemysł motoryzacyjny zaliczył wiele wpadek. Spora ilość pojazdów Toyota była reklamowana z powodu problemów z akceleratorem, a także marka przestała produkować sporo swoich popularnych modeli. Zatem na pytanie w tytule odpowiadamy śmiało: tak warto teraz jak najbardziej inwestować w amerykańskie samochody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com