Dlaczego każdy człowiek biznesu powinien mieć w swoim domu wyciskarkę?

Wyciskanie soku to skuteczny sposób na włączenie różnych świeżych owoców i warzyw do zdrowej diety. Jedna szklanka może zapewnić wiele posiłków o wartości witamin, minerałów, aminokwasów i składników odżywczych w krótszym czasie niż spożywanie tej samej ilości surowej lub przygotowanie posiłku. Świeży sok jest również łatwiejszy do trawienia, ponieważ większość nierozpuszczalnego włókna jest usuwana. Korzyści zdrowotne na tym się nie kończą, ale czytaj dalej, aby nauczyć się czegoś więcej na temat dodatkowych korzyści z wyciskania soku we własnym domu!

Pozostań nawodniony.

Tak jak ludzkie ciało składa się głównie z wody, wiele owoców i warzyw zawiera również wodę. Jak można się domyślić, te o wyższej zawartości wody są generalnie lepsze do wyciskania, ponieważ wytwarzają więcej cieczy. W rezultacie, dzięki wyciskaniu, nie tylko ładujesz w swoje ciało dawkę niezbędnych składników odżywczych, ale także dostarczasz mu więcej wody. W ten sposób pomagasz swojemu ciału pozostać nawodnionym.

Dobre nawodnienie jest niezbędne, aby nasz organizm osiągnął ogólną homeostazę i zdrowie, ale większość z nas nie pije wystarczająco dużo wody z tego czy innego powodu. Zatem dobrze wybrana wyciskarka wolnoobrotowa opinie to odpowiedź dla tych, którzy chcą, aby woda miała więcej smaku.

Wzmocnij kości.

Ważne jest, abyśmy spożywali minerały, takie jak wapń, w celu utrzymania zdrowych kości i zębów. Nasze ciała nie produkują wapnia, więc jedynym sposobem, aby je uzyskać, jest jedzenie, które jemy. Wiele osób uważa, że ​​łatwiej jest spożywać więcej produktów o wyższej zawartości wapnia, takich jak szpinak czy jarmuż, poprzez wyciskanie ich. Pozwala to wszystkim spożywać najwięcej składników odżywczych w jak najkrótszym czasie.

Zastrzyk energii.

Kofeina i napoje energetyczne naładowane cukrem mogą powodować chwilowy zastrzyk energii, ale możesz przecież nagradzać swoje ciało naturalną, długotrwałą energią ze świeżych owoców i warzyw. Wybór odpowiedniej kombinacji produktów może sprawić, że poczujesz się bardziej czujny i skoncentrowany o wiele dłużej.

Redukuj stres.

Zapewnienie prawidłowego odżywiania organizmu pozwala mu regulować się do odpowiedniego poziomu homeostazy, który obejmuje regulację stresu. Im więcej spożywanych przez Ciebie witamin i antyoksydantów, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie poradzić sobie ze stresem.

Spożywanie niektórych pokarmów i ich kombinacji może również pomóc w zapewnieniu odprężenia i uspokojeniu. W tym przypadku można stosować pokarmy takie jak:

  • jagody,

  • awokado,

  • zielone warzywa liściaste.

Śpij lepiej.

Tak samo jak uzyskanie odpowiednich składników odżywczych może pomóc w zmniejszeniu stresu, tak samo jest w przypadku snu. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz na tyle zrelaksowany, aby spać, gdy twoje ciało ma całą moc, jakiej potrzebuje, ale są też pokarmy, które mogą pomóc ci zasnąć w sposób naturalny. Ananasy, banany i pomarańcze zawierają melatoninę, hormon, który pomaga regulować cykle snu.

Każdy biznesmen (i jego rodzina) na tym skorzysta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com