ABC pozycjonowania stron w Internecie

Mechanizmem wyświetlania stron internetowych w wyszukiwarce rządzą określone reguły. Zwyczajni użytkownicy sieci mogą nie zdawać sobie sprawy, że pozycja witryny w wynikach Google odgrywa istotną rolę w e-marketingu. To w znacznej mierze ona odpowiada za sukces rynkowy strony. Zarządzanie SEO w obecnym czasie jest równie ważne, co skuteczna reklama tradycyjna (TV, radio czy prasa).

Czym jest pozycjonowanie strony w Internecie?

Pozycjonowanie stron jest procesem poprawy widoczności danej witryny w wynikach Google. W momencie, gdy użytkownik doda zapytanie w wyszukiwarce, pojawia się przed nim bardzo długa lista stron o zawartości odpowiedniej do jego treści. Wszystkie niemal badania rynku wirtualnego pokazują, że z psychologicznego punktu widzenia zwracamy uwagę na pierwsze trzy domeny. Im niżej, tym systematycznie spadają szansę, by internauta kliknął w nasz link. Kluczowym zatem jest, aby ulokować go jak najwyżej w wyszukiwaniach Google. Profesjonalna praktyka SEO odpowiada za realizację wymagań, by tak się stało.

Rodzaje pozycjonowania SEO

Optymalizacja stron internetowych jest działalnością bazującą na kilku rodzajach pozycjonowania. Do podstawowych dwóch typów należy pozycjonowanie organiczne, inaczej określane naturalnym, i pozycjonowanie płatne. W przypadku pierwszego mowa o klasycznej, niepłatnej optymalizacji kodu strony internetowej. Treść oraz profil linkowy witryny projektowany jest w taki sposób, żeby wypracować jak najwyższą pozycję na liście zwyczajowych wyszukiwań w Google przez użytkowników. Stopień precyzji w eliminowaniu w nich błędów przekłada się na sukces procesu SEO. Tymczasem płatna reklama, z wykorzystaniem reklam AdWords, odnosi się do złożonego systemu reklamowego, gdzie nad organicznymi wynikami wyszukiwania wyświetlają się opłacone przez nas linki sponsorowane.

Równie istotną odmianą SEO jest pozycjonowanie lokalne, czyli zespół działań, których celem jest regulacja poziomu widoczności danego zestawu fraz właściwego dla danego terenu – regionu, miasta lub dzielnicy.

Struktura skutecznego pozycjonowania

Efektywne SEO świadczy o profesjonalizmie osób go wykonujących. Prawidłowa optymalizacja stron składa się z:

1) właściwie dobranej treści (tytułów, nagłówków, ilości i rozmieszczeniu słów kluczowych),

2) architektury informacyjnej i strukturalnej strony,

3) elementów wizualnych i funkcjonalnych (szybkości strony i dostępu hiperłączy),

4) profilu linków (technicznej charakterystyki ogółu odnośników prowadzących do naszej strony internetowej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com