Zdrowy hit dla Twojego sklepu: daktyle! Sprawdź skąd sprowadzić najlepsze?

Mówiąc o daktylach w Polsce najczęściej kojarzą nam się one w formie suszonej, jako jeden z rodzajów bakalii. Trudno się jest spodziewać świeżej odmiany tychże owoców, jednak ich suszona forma staje się coraz popularniejsza nie tylko jako dodatek do wypieków, ale również jako rodzaj dietetycznej przekąski dla osób dbających o zdrową dietę.

Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem owoce daktylowe są źródłem szeregu ważnych dla ludzkiego organizmu witamin, min. z grupy A czy B, a także posiadają w swoim składzie cukry proste, czyli łatwostrawne dla człowieka- stąd też ich wykorzystanie przez ludzi regularnie uprawiających sport. Pozytywnie wpływają również na zdrowie, wzmacniając odporność oraz zapobiegając np. osteoporozie, dzięki czemu powinni ją spożywać ludzie narażeni na problemy zdrowotne.

Skąd wziąć daktyle?

Zakup suszonych daktyli nie jest większym problemem- można je zakupić solo lub w zestawie z innymi bakaliami w sklepach spożywczych lub tych ze zdrową żywnością. Będąc właścicielem sklepu, zapewne szukasz godnego zaufania źródła daktyli. Na polskim rynku zaczynają pojawiać się daktyle w świeżej formie, co sprawia, że właściciele sklepów szukają sprawdzonych importerów tychże owoców pochodzących z północnej części Afryki, Arabii czy Syrii (warto tutaj wspomnieć o czołowym polskim dostawczy daktyli http://organichouse.eu/).

Daktyle sklepowe

Patrząc na dostępne w Polsce świeże daktyle najłatwiej jest znaleźć odmianę Mozafati, która jest jedną z tańszych odmian, ale jednocześnie jedną ze słodszych i godnych zakupu. Owoce w świeżej formie dostępne są w dużych sieciach handlowych, jednak właściciele mniejszych sklepów również mogą się zaopatrzyć w dobrej jakości owoce do swoich placówek.

Na polskim rynku można znaleźć kilka ogólnopolskich importerów świeżych daktyli, w części przypadków są to bezpośredni importerzy owoców prosto z miejsca ich pochodzenia, co wpływa na smak i świeżość sprzedawanych owoców. Nieco większy wybór mają bezpośredni importerzy owoców egzotycznych, hurtownie oraz sklepy ze zdrową żywnością.

Wykorzystanie daktyli

Daktyle w różnej formie zyskują na popularności. Te jeszcze wciąż mało doceniane owoce posiadają wyjątkowy skład, wpływający na nasze zdrowie i samopoczucie, a ich regularne spożywanie zapobiega występowaniu ważnych chorób. Dlatego też daktyle, oprócz występowania w wysuszonej formie w bakaliach coraz częściej poszukiwane są samodzielnie jako świeże, soczyste owoce. Możliwości ich wykorzystania jest naprawdę sporo, bowiem oprócz jedzenia na surowo, bezpośrednio z opakowania można je wykorzystać jako składnik do ciast i deserów oraz wszelkiego rodzaju przetworów.

Właściciele sklepów stają więc na głowie aby posiadać w swoich sklepach dobrej jakości, świeże owoce. Póki co daktyle można znaleźć w dużych, sieciowych sklepach bądź małych lokalach ze świeżą, ekologiczną żywnością. Jedno jest pewne- niezależnie od postaci warto je wprowadzić na stałe do codziennej diety, a po niedługim czasie regularnego spożywania można zauważyć pozytywne zmiany w swoim samopoczuciu. Warto więc posmakować daktyli ze względów smakowych i zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com