Zalety pożyczek prywatnych

Dla niektórych pożyczka jest absolutną ostatecznością. Inni natomiast biorą je regularnie. Są też tacy, którzy w zasadzie nie mają wyboru. Czy w którejś z tych sytuacji warto sięgnąć po pożyczkę prywatną?

Tanio i wygodnie

Niewątpliwie, pożyczki prywatne często okazują się być tanie i wygodne. Rzecz w tym, że nie ma tutaj narzuconego z góry oprocentowania. Inwestor decydujący się pożyczyć komuś pieniądze negocjuje wysokość oprocentowania z potencjalnym klientem. Jeśli udaje się dojść do kompromisu dochodzi do zawarcia transakcji. Jeśli jednak nie uda się dogadać, pożyczkobiorca może szukać dalej innych ofert, których na giełdzie pożyczek prywatnych jest bardzo dużo, np tutaj. Warto zauważyć, że negocjacje mogą także dotyczyć formy spłaty pożyczki jak również rozłożenia jej na raty. Dlatego też, jeśli jest się dobrym negocjatorem lub te znajdzie się przyjaznego inwestora udaje się często znaleźć bardzo atrakcyjne pożyczki prywatne, które są tanie, a ich spłata jest wygodna.

Niskie wymagania

Niewątpliwie, pożyczka prywatna to bardzo atrakcyjny produkt dla każdego, kto nie spełnia warunków niezbędnych do uzyskania pożyczki bankowej. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdolność kredytową, która musi być wysoka, aby dostać kredyt od banku. Rzecz jasna, zdolność kredytowa ma również pewne znaczenie nawet wtedy, gdy miejscem w którym szuka się pożyczek jest giełda pożyczek prywatnych. Rzecz w tym, iż inwestorzy oceniają, na ile prawdopodobne jest, że nie otrzymają spłaty pożyczki. Im wyższe to prawdopodobieństwo, tym mniej chętnie udzielają oni pożyczek. Jednakże, na giełdzie pożyczek prywatnych nikt nie sprawdza dokładnie zdolności kredytowej. Zwyczajnie inwestorzy nie mają ku temu odpowiednich narzędzi.

Z powyższego jasno więc wynika, że pożyczka prywatna może zostać udzielona nawet osobom zadłużonym i to o bardzo niewielkich zarobkach. Często zastrzyk gotówki w postaci takiej pożyczki pomaga ludziom uporać się z problemami finansowymi. Trzeba być jednak ostrożnym, gdyż bez wysokiego dochodu oraz z niespłaconymi długami zaciąganie kolejnych pożyczek może się również niezbyt dobrze skończyć. Wskazana jest więc ostrożność i branie pożyczek na kwoty, które będzie się w stanie spłacić w ustalonym z inwestorem terminie.

Autor artykułu: Udziele-pozyczki-prywatnie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com