Prowadzisz firmę? Dlaczego warto zainstalować światłowód?

Prowadzenie własnej firmy wiąże się nie tylko z tym, że zarabiamy dla siebie, a nie dla kogoś. Aby cieszyć się dobrymi zyskami, trzeba najpierw sporo zainwestować w sprzęt oraz we wszystko, co ułatwi pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków.

W dzisiejszych czasach większość firm jest skomputeryzowana i w każdym, zarówno niewielkim, jak i dużym przedsiębiorstwie, konieczne jest podłączenie internetu. Przez internet kontaktujemy się z klientami czy kontrahentami, wysyłamy ważne materiały lub dokumenty, mamy kontakt z całym światem. Można z całą pewnością stwierdzić, że w dzisiejszych warunkach nie da się prowadzić firmy bez szybkiego, sprawnego i dobrze działającego internetu. Warto więc o nim pomyśleć jak najszybciej, już na etapie planowania umiejscowienia siedziby firmy czy przeprowadzki do nowej lokalizacji. W przeciwnym razie sporo czasu stracimy już po starcie firmy na poszukiwanie dobrych rozwiązań internetowych.

Bez dostępu do sieci w wielu firmach pojawia się zastój w pracy

Ofert internetu dla firm jest bez liku, zarówno wśród operatorów internetu stacjonarnego, jak i mobilnego. Zanim jednak wybierzemy konkretną ofertę, warto zastanowić się nad własnymi potrzebami i czego oczekujemy od operatora. Dla większości przedsiębiorców najważniejszy jest szybki, bezproblemowy i bezawaryjny internet. Można bowiem sobie wyobrazić, jakie problemy powoduje awaria internetu w kluczowym dla danej firmy momencie. Wystarczy chwilowa awaria internetu, by wielu pracowników nie miało nic do roboty, a w całej firmie pojawił się przestój. Tymczasem każda minuta bez pracy i jej efektów, to dla właściciela firma realne straty finansowe, a czasem także wizerunkowe. Poszukując dobrych rozwiązań internetowych, warto zainwestować w światłowód, który zapewni stały dostęp do szybkiego, sprawnego i bezproblemowo działającego internetu. To inwestycja, która z pewnością przełoży się na jakość i szybkość pracy szczególnie tych pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki zawodowe przy komputerach.

Prędkość internetu nie zawsze taka, jak w umowie z operatorem

Nad zmianą łącza internetowego powinni również zastanowić się przedsiębiorcy, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowych usług. Warto na początku sprawdzić prędkość internetu, aby przekonać się, czy liczba danych wysyłanych i odbieranych faktycznie jest taka, jak określono to w umowie. Jeśli liczby te są duże mniejsze w rzeczywistości niż na papierze, jest to dobra podstawa najpierw do reklamacji, a jeśli operator nic z tym nie zrobi – do zmiany dostawcy usług internetowych. Zanim zdecydujemy się na konkretnego dostawcę, warto zasięgnąć opinii klientów, którzy już z jego usług korzystają. Niestety, to, co znajduje się w reklamach czy nawet w umowach nie zawsze ma przełożenie na stan faktyczny. O wiele lepiej jest wysłuchać tych, którzy umowę mają od dłuższego czasu i mogą sporo powiedzieć o tym, jak internet w rzeczywistości się sprawuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com