Zabezpiecz sytuację finansową swojej rodziny w UK z polisą na miarę Twoich potrzeb!

Kiedy decydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, najczęściej robimy to, by zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i komplikacji życiowych. Co jednak jeśli chcemy zapewnić stabilność finansową nie sobie, a naszym najbliższym, nawet wtedy, kiedy nie będzie nas już z nimi?

W takiej sytuacji produktem ubezpieczeniowym, którego szukamy, jest ubezpieczenie na życie. Co warto o nim wiedzieć? W jaki sposób działa to rozwiązanie?

Ubezpieczenie na życie – dla kogo?

Polisa na życie kierowana jest przede wszystkim do osób, które chcą zabezpieczyć finansowo swoich najbliższych na wypadek swojej śmierci. Dzięki takiej polisie można zadbać nie tylko o swoje dzieci, ale też o swoich rodziców czy rodzeństwo, aby w przypadku naszej śmierci zapewnić im środki na pokrycie m.in. kosztów pogrzebu. To właśnie wysokie koszty pogrzebowe są częstym powodem wykupienia takiego ubezpieczenia wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Stoi za tym fakt, że w przypadku śmierci na Wyspach, transport ciała do Polski wiąże się z dużymi wydatkami.

Śmierć bliskiej osoby sama w sobie jest sytuacją niezwykle trudną, jeśli jednak osoba ta była głównym lub jedynym żywicielem rodziny, może wiązać się nie tylko z obciążeniem emocjonalnym, ale też spadkiem poziomu życia. Właśnie dlatego w taką polisę chętnie inwestują na przykład rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom spokojną przyszłość.

W tym miejscu warto też podkreślić, że wykupienie ubezpieczenia na życia zalecane jest również osobom zaciągającym kredyt hipoteczny — nie jest to obowiązek regulowany prawnie, ale niektóre instytucje finansowe mogą stawiać taki warunek przed udzieleniem kredytu.

Czy stan zdrowia ma wpływ na możliwość wykupienia polisy na życie?

Kwestie takie jak stan zdrowia (historia medyczna, choroby przewlekłe), styl życia (np. palenie papierosów) oraz wiek mają duży wpływ na warunki, na jakie możesz liczyć w przypadku ubezpieczenia na życie. To na podstawie dostarczonych przez Ciebie informacji ubezpieczyciel przygotuje dla Ciebie konkretną ofertę i ustali koszt polisy. Nie oznacza to jednak, że choroba uniemożliwia zakup polisy na życie — istnieją rozwiązania dla osób, które miały już wcześniej problemy zdrowotne. Warto omówić dostępne możliwości z doradcą ubezpieczeniowym, by poznać wszystkie dostępne opcje.

Najważniejsze w tej sytuacji jest podanie szczegółowych i zgodnych z prawdą informacji na temat swojego stanu zdrowia — na tej podstawie możliwe jest dobranie odpowiedniego wariantu ubezpieczenia. Właściwe dopełnienie wszystkich kwestii formalnych już w momencie wypełniania wniosku i zawierania umowy sprawi też, że wypłata takiego świadczenia przebiegnie bezproblemowo.

Kto może otrzymać środki z polisy?

Beneficjentem ubezpieczenia na życie, czyli osobą, która otrzyma pieniądze po Twojej śmierci, może być członek rodziny, partner, przyjaciel czy organizacja charytatywna. Nie ma w tym zakresie wymogu dotyczącego pokrewieństwa czy bycia w związku małżeńskim, wskazanie beneficjenta jest indywidualną decyzją ubezpieczonego.

Możliwy jest też podział kwoty ubezpieczenia na więcej niż jedną osobę — w takiej sytuacji konieczne będzie określenie procentowo, jaka część pieniędzy ma trafić do każdego z beneficjentów.

Jeśli zależy Ci na tym, by po Twojej śmierci sytuacja finansowa Twojej rodziny była zabezpieczona, zainwestowanie w polisę na życie jest zdecydowanie dobrą opcją. Skorzystaj z pomocy brokera ubezpieczeniowego, by poznać dostępne rozwiązania i wybrać to, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

Polecamy:
Serwis i wypożyczalnia kserokopiarek – dlaczego warto skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com