Wzory pieczątek firmowych – inspiracje dla przedsiębiorców

Oszczędność czasu, wygoda korzystania, ułatwienie pracy, wiarygodność – to główne powody, dla których przedsiębiorcy decydują się na zamówienie pieczątki firmowej. Każdy, kto podejmie decyzję o jej wyrobieniu w pewnym momencie zastanawia się nad tym, jaki wzór wybrać. Projekt stempla można wykonać samodzielnie, korzystając z jednego z programów graficznych albo zlecić wykonanie pieczątki zaufanej firmie. Jaki wzór pieczątki firmowej wybrać, by przykuwał uwagę patrzących, był czytelny i jednocześnie odzwierciedlał charakter prowadzonej działalności? Przejrzyj poniższe wzory pieczątek i potraktuj je jako inspirację przy tworzeniu swojej własnej!

Wyrabianie pieczątki

Aby zamówić pieczątkę wystarczy wykonać trzy proste czynności: wybrać typ pieczątki, odpowiedni szablon, a następnie uzupełnić go swoimi danymi.

Wybierając rodzaj pieczątki trzeba być świadomym tego, że ma on istotny wpływ na to, jakie elementy będziemy mogli na takiej pieczątce umieścić. Przykładowo pieczątka kieszonkowa nieco ogranicza nas co do wyboru wzoru, a okrągła co do długości napisu.

Najczęściej wykorzystywane jako pieczątki firmowe są:

 • automaty standardowe,
 • automaty kwadratowe,
 • automaty podłużne,
 • automaty okrągłe i owalne,
 • datowniki,
 • pieczątki kieszonkowe.

wzory-pieczatek

Czasem lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie w pierwszej kolejności wzoru, jaki chcemy, aby znalazł się na pieczątce, a dopiero później dobranie do niej rodzaju stempla. Niektóre z nich są w stanie pomieścić zaledwie jeden lub dwa wiersze tekstu, podczas gdy inne nawet do 9 linijek!

Pieczątka firmowa – najważniejsze dane

Planując zakup pieczątki, którą chcemy wykorzystywać w kontaktach zawodowych, warto wiedzieć jakie informacje powinny się na niej znaleźć. Poniżej znajduje się lista tych najważniejszych.

Podstawowe dane na pieczątce firmowej:

 • nazwa firmy lub spółki, a w przypadku osoby fizycznej imię i nazwisko,
 • imię i nazwisko właściciela,
 • adres siedziby firmy,
 • NIP.

Pieczątka Spółki Prawa Handlowego:

 • oznaczenie sądu rejestrowego,
 • wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego (spółka akcyjna).

Inne, dodatkowe informacje:

 • logotyp firmy,
 • e-mail oraz nr telefonu,
 • adres strony internetowej.

Jeśli już zdecydowaliśmy, który rodzaj pieczątki najbardziej odpowiada naszym potrzebom i wiemy jakie dane chcemy na stemplu umieścić, to ostatnim etapem będzie zastanowienie się nad jej wzorem. Dużo zależy od tego, w jakich celach chcemy taką pieczątkę wykorzystać. Jeśli wyrabiamy ją przede wszystkim w celach reklamowych to ilość zamieszczonych na niej informacji może być znacznie mniejsza (przykładowo można pominąć numer NIP).

Oryginalne wzory pieczątek firmowych – inspiracje

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby wyrobić sobie pieczątkę firmową, ale nie mają jeszcze ściśle określonych preferencji dotyczących wzoru, przygotowaliśmy kilka przykładowych projektów. Mogą one posłużyć jako inspiracja do stworzenia własnego wzoru. Samo powielanie gotowych pomysłów i nanoszenie swoich danych nie wydaje się trafnym pomysłem. To właśnie oryginalność pieczątki i jej indywidualny charakter przynoszą prestiż. Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonych poniżej przykładowych wzorów pieczątek, które jednocześnie pełnią rolę reklamy i budują wizerunek firmy. Znak graficzny jest bardzo łatwy do zapamiętania i może zostać wykorzystany zarówno w formie jednokolorowej, jak i wielokolorowej.

wielokolorowe-pieczatki

Jeśli chcemy, by nasza pieczątka zapadła głęboko w pamięci klientów czy współpracowników to możemy wykorzystać specjalny font w nazwie firmy. Może on mieć swój specyficzny kształt, przypominać pismo odręczne lub przebiegać po lekkim łuku.

Warto także zwrócić uwagę na pieczątki wielokolorowe, które zazwyczaj mają logotyp oraz oryginalną formę ujęcia nazwy firmy. Pieczątka wielokolorowa pozwala na wykonanie indywidualnych odbić, dzięki którym nasza firma może wyróżnić się na tle konkurencji. Jeśli przykładowo logo Twojej firmy jest określonego koloru to warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie warto je również odwzorować na stemplu. Wbrew pozorom wykonanie takiego rodzaju pieczątki jest proste, a wkładkę można wymienić w każdej chwili.

ciekawe-wzory-pieczatek

Kolor i tusz

Przy zamawianiu stempla wielokolorowego warto rozważyć jaki kolor oraz rodzaj tuszu będzie najbardziej odpowiedni. Nie istnieją regulacje prawne, które zabraniałyby wykorzystania określonego koloru tuszu do pieczątki. Najpopularniejszy wśród przedsiębiorców jest wciąż kolor czarny, choć czasem warto z niego zrezygnować na rzecz innych, ciekawych barw, by pieczątka odróżniała się od innych kolorów wykorzystanych na dokumencie.

Wybierz idealną pieczątkę firmową dla siebie

Dobór odpowiedniej pieczątki firmowej to w przypadku każdej firmy kwestia indywidualna. Na ostateczny efekt wpływ ma wiele różnych czynników jak charakter firmy czy rodzaj branży. Warto jednak przejrzeć różne wzory i zainspirować się nimi. Przeglądanie wcześniejszych projektów, a następnie dopasowywanie ich do charakteru swojej działalności to klucz do stworzenia praktycznego i zarazem oryginalnego wzoru pieczątki firmowej. Jeśli zdecydujemy się na zamówienie pieczątki za pośrednictwem strony internetowej Stampler.pl to możemy liczyć na to, że cały proces będzie przebiegał szybko i bezproblemowo.

Jakie pieczątki odpowiadają najbardziej Waszym preferencjom: tradycyjne automaty czy nowoczesne pieczątki wielokolorowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com