Wynajem magazynów – gdzie ich szukać? Na co zwracać uwagę?

Firmy, które starają się prześcignąć w jak najszybszym dotarciu do klientów, wiedzą iż nacisk na skuteczne łańcuchy dostaw jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. W rzeczywistości, niektóre szacunki w tej branży pozwalają stwierdzić, że kwestie związane z łańcuchem dostaw mogą kosztować firmę nawet 20% jej wartości lub nawet więcej w krótkim okresie kilku miesięcy. Aby móc utrzymywać odpowiednie zapasy w bezpieczny sposób, firmy coraz częściej szukają magazynów do wynajęcia, zwłaszcza w centralnych lokalizacjach, takich jak Warszawa czy Kraków.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka doskonałych opcji, jeśli chodzi o magazyny do wynajęcia – co więcej, można je znaleźć w przystępnych cenach. Zanim jednak podpiszesz się na linią przerywaną, ważne jest, aby móc ocenić, czy wybrana przestrzeń jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać odpowiednią przestrzeń magazynową?

Dwa najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze magazynu do wynajęcia  to:

  • lokalizacja,
  • ilość oferowanej powierzchni.

Zanim zaczniesz szukać innych funkcji przestrzeni, warto zadać sobie kilka trafnych pytań, takich jak:

  • Czy przestrzeń jest ubezpieczona?
  • Jakie są środki bezpieczeństwa i tłumienia ognia?
  • Ile kontenerów i / lub paczek można wysłać do i z tej lokalizacji na tydzień?
  • Czy ta przestrzeń będzie w stanie obsłużyć przechowywanie, inspekcję, wysyłkę, etykietowanie, pakowanie, inwentaryzację i raportowanie?

Mogą również występować pewne specyficzne wymagania biznesowe, z których należy sporządzić listę kontrolną z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że wybrano przestrzeń odpowiednią dla rodzaju towarów, którymi się posługujemy i pasują pod realizowane w tym miejscu zamówienia.

Funkcje do sprawdzenia

Przed zapoznaniem się z funkcjami warto sprawdzić, jaki jest cel tej przestrzeni dla Twojej firmy. Następnie niektóre funkcje, które należy sprawdzić, obejmują:

Układ: w zależności od sposobu działania układ powinien ułatwiać proces, a nie stanowić przeszkodę.

Rozmiar: nie chcesz przestrzeni, która jest zbyt duża, nie chcesz także czegoś, co nie zapewnia odpowiedniej przestrzeni. Magazyn wypchany do maksimum może okazać się równie trudny dla biznesu jak ten z dużą ilością zmarnowanej przestrzeni. W obu przypadkach możesz stracić pieniądze.

Obiekty: tutaj koncentruje się logistyka Twojej firmy. Urządzenia muszą zapewniać łatwą integrację logistyczną przy dostawie towarów do i z tego miejsca.

Chociaż masz dostęp do wspaniałych opcji dla magazynów do wynajęcia w Houston w najbardziej przystępnych cenach, nie pozwól, aby cena była jedynym czynnikiem decydującym. Przestrzeń, którą wybierzesz, powinna również odpowiadać Ci w kontekście przyszłego rozwoju firmy. Chociaż nie oznacza to, że nie można przenieść się do większej przestrzeni w miarę, jak zmieniają się twoje potrzeby, nie powinieneś zbyt często sięgać po to rozwiązanie. Tak więc, nie spiesz się i wybierz wiarygodną firmę która wynajmuje magazyny – najlepiej klasycznie poprzez wyszukiwarkę online czy w katalogach firm. Możesz też popytać wśród znajomych przedsiębiorców z jakich rozwiązań korzystają.

Polecamy:
Jakie są korzyści z wynajmu oraz wynajmowania mieszkania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com