Wybierasz się na upragniony urlop i chcesz zaoszczędzić? Wynajem samochodu może pomóc

Kiedy znajdziemy się w środku lata i w szczycie sezonu wakacyjnego, szukanie wspaniałych okazji na zakwaterowanie jest jeszcze trudniejsze niż wiosną. Czasem jednak pojawia się jeszcze jeden z bardziej frustrujących aspektów planowania podróży – kwestia wynajmu samochodów, która może sięgnąć do portfela naprawdę głęboko, jeśli nie będziesz ostrożny.

Nie martw się jednak!

Od programów lojalnościowych do lokalizacji wypożyczalni i przedpłaty za samochód, istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy przy następnym wypożyczeniu samochodu.

Korzystanie z tych prostych wskazówek i sztuczek znacznie ułatwi Ci zaoszczędzenie Twoich ciężko zarobionych pieniędzy, które większość podróżnych nieświadomie wydaje, wynajmując samochód.

Dołącz do programu lojalnościowego wynajmu samochodów

To proste, zazwyczaj jest bezpłatne i nie możesz narzekać, bo dostajesz darmowe aktualizacje lub unikasz czekania w kolejce. Niezależnie od tego, czy nagrodą jest uwzględnienie preferencji dotyczące wynajmu, gwarantowanie dostępności pojazdu z dwugodzinnym wyprzedzeniem, czy zdobywanie punktów, które można wymienić na darmowe wypożyczenia lub aktualizacje – nie ma powodu, aby nie dołączyć do programu. Jeśli jesteś w stanie zabezpieczyć swój elitarny status w ramach jednego programu, prawdopodobnie będziesz mógł przenieść ten status na innych. Nie bój się brać udziału w programach dla małych firm, ponieważ często oferują one co najmniej 25% rabatu na każdy wynajem samochodu – po prostu upewnij się, że rejestrujesz się jako jednoosobowa firma.

Wykorzystaj kupony, aby uzyskać jeszcze większe oszczędności.

Zanim wyruszysz na poszukiwanie wynajętego samochodu, poszukaj najlepszych kuponów i ofert. Oprócz rabatów, które można uzyskać dzięki przynależności do programu lojalnościowego firmy wynajmu samochodów, możesz także łączyć kody z kuponów, aby podwoić swoje oszczędności. Niezależnie od tego, czy dokonujesz rezerwacji online, czy przez telefon, pamiętaj o dołączeniu wszelkich kodów, jakie uda Ci się znaleźć.

Skorzystaj z ofert online.

Witryny w sieci online często oferują możliwość znalezienia atrakcyjnych ofert wynajmu samochodów od wielu dostawców, korzystając z różnych wskaźników, aby znaleźć odpowiednią ofertę dla ciebie. Upewnij się, że nie przeoczysz wypożyczalni samochodów poza listą największych marek, ponieważ możesz zaoszczędzić od 10% do 50% ceny, którą normalnie musiałbyś zapłacić tym gigantom za samą nazwę. Co prowadzi do następnego punktu…

Przedpłata, aby zaoszczędzić nawet 20%

Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz witryn, które pozwalają płacić z góry, ale nie informują cię o szczegółach agencji, z której wynajmujesz.  To generuje spore oszczędności.

Nie wynajmuj na lotnisku.

Jeśli chcesz poświęcić trochę czasu na wynajęcie agencji zewnętrznej – to może pomóc Ci uniknąć opłat koncesyjnych na lotniskach, które często sięgają od 10% do 30% całości opłaty za wypożyczenie samochodu. Chociaż wyjazd poza teren obiektu może okazać się lekką niedogodnością, wyznaczenie trasy za pomocą bezpłatnej usługi autobusowej, transportu publicznego lub nawet szybkiej jazdy taksówką przed rozpoczęciem podróży pozwoli znacznie zaoszczędzić czas i pieniądze.

One Comment on “Wybierasz się na upragniony urlop i chcesz zaoszczędzić? Wynajem samochodu może pomóc”

  1. Może w pracy wciąż wyczekujemy urlopu, ale jak przyjdzie co do czego – to nas nie stać. Uf… to niesprawiedliwe. Jak się ciężko pracuje to i trzeba jak najlepiej wypocząć. Jak nie ma za wiele kasy (bo akurat jesteśmy rozrzutni) zawsze warto skorzystać z pomocy Imprumut nebancar Idealny wypoczynek jest najważniejszy, jeśli się chce dobrze pracować cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com