Techniki sprzedaży w call center

Praca w call center przygotowuje ludzi na kolejne, życiowe wyzwania. Nie każdy oczywiście będzie świetnym konsultantem już pierwszego dnia. Na osiągnięcie osobistego sukcesu duży wpływ mają jednak szkolenia i znajomość technik sprzedaży.

Nauka to potęgi klucz

Początkujący konsultanci kierowani są na szereg szkoleń, dzięki którym mogą poszerzać swoją wiedzę z zakresu telesprzedaży. Szkolenie wyposaża pracownika w umiejętności sprzedażowe, dlatego każdy musi je ukończyć.

Prócz szkoleń wstępnych, pracownicy objęci są podejmują także szkoleniami okresowymi oraz coachingami, które mają doskonalić ich kontakt z klientem. Każda z tych dróg nauki jest niezbędna, aby osiągnąć swój cel i zostać genialnym konsultantem.

Techniki sprzedaży

Podczas obowiązkowych, jak i dodatkowych szkoleń doskonalimy siebie i nasze umiejętności sprzedaży. Znając najpopularniejsze techniki sprzedaży w call center możemy na nich bazować, modyfikować je i osiągać naprawdę niecodzienne wyniki. Eksperci wymieniają najskuteczniejsze techniki:

1. Słuchaj

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Być może nikt nie spodziewał się tego wśród technik sprzedaży, jednak jest to kluczowe działanie konsultanta. Jego zadaniem jest odkrycie i spełnienie potrzeb klienta. Warto więc zwolnić i pozwolić klientowi na wyrażenie własnej opinii. Zapamiętuj każde słowo, ponieważ może się ono przydać w argumentacji. Jeśli poznasz, czego dany klient potrzebuje, z łatwością zaproponujesz mu najlepsze rozwiązanie.

2. Trening czyni mistrza

Trudny klient? Zły dzień? Czarny kot przebiegł przez drogę? Nie warto się zamartwiać, ale podnieść rękawice. Im więcej trudnych przypadków i kłopotliwych klientów, tym lepiej dla konsultanta. Dzięki takim sytuacjom może on ćwiczyć swoją zdolność argumentacji oraz techniki negocjacyjne. Dzięki takim doświadczeniom konsultanci są bardziej pewni siebie i potrafią wybrnąć z każdej, nawet bardzo kłopotliwej sytuacji

3. Działaj

Przyzwyczaiłeś się do skryptu? Twoje rozmowy są nudne? Nie daj się. Postaraj się przeprowadzić ciekawą, różnorodną rozmowę, w którą naprawdę się zaangażujesz. Klient od razu wyczuje czy mówisz szczerze, czy jedynie odczytujesz regułki. Autentyczność jest w tej pracy niezwykle ważna, mimo że najczęściej mamy do czynienia z kontaktem telefonicznym. Pamiętaj także o uśmiechu. Ile razy rozmawiając przez telefon czułeś, że rozmówca prawdopodobnie się uśmiechnął? Miliony. Staraj się więc uśmiechać tak często jak to możliwe, a twoi rozmówcy na pewno docenią twoją pogodę ducha i naturalność.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com