Wszystko, co warto wiedzieć o używanych wózkach widłowych!

Wszystko co warto wiedzieć o używanych wózkach widłowych

Używane wózki widłowe to obecnie sprzęt, na wybór którego, coraz częściej decydują się przedsiębiorcy. Używany sprzęt jest przede wszystkim znacznie tańszy, dzięki czemu nawet właściciele niewielkich firm o stosunkowo małym kapitale mogą sobie pozwolić na pozyskanie tego typu urządzeń.

Pierwszym krokiem prowadzącym do zakupu używanego wózka widłowego jest oczywiście porównanie ofert. Jednak rodzi się pytanie “gdzie szukać wiarygodnych ofert używanych wózków widłowych”? W naszym artykule podpowiemy Ci:

 • gdzie warto poszukać ofert używanych wózków widłowych;
 • co należy sprawdzić przed zakupem sprzętu używanego;
 • jaki jest przybliżony koszt używanych wózków widłowych;
 • jakie korzyści niesie za sobą zakup używanych maszyn.

Gdzie kupować używane wózki widłowe?

W dobie szybkiego dostępu do Internetu, zakup urządzeń online stał się banalnie prosty. Wystarczy wyszukać sprzęt, którego potrzebujemy a w mgnieniu oka pojawi się lista produktów na sprzedaż. Nie inaczej jest w przypadku używanych wózków widłowych. Warto jednak dobrze zastanowić się, z których ofert warto skorzystać.
Na portalach sprzedażowych pojawiają się oferty używanych wózków widłowych na sprzedaż pochodzące od prywatnych osób. Niestety, w ich przypadku nie można mieć do końca pewności, czy oferowany sprzęt jest dobrej jakości, a przede wszystkim, czy jest w pełni sprawny. Tego typu transakcje zawsze obarczone są pewnym ryzykiem, a nietrafionego zakupu nie da się już odwołać.
Jeśli chce się mieć pewność, co do dobrego stanu używanego wózka widłowego, warto oferty poszukać na stronach sprawdzonych składów wózków widłowych i autoryzowanych dealerów.
Wybierając używany wózek widłowy pochodzący ze składu wózków, można zyskać:
gwarancję na zakup sprzętu;
używany wózek widłowy – po przeglądzie, w stanie technicznym, który pozwoli na jego rejestrację;
komplet dokumentów wraz z historią pojazdu;
wsparcie techniczne i pomoc serwisu.
Są to niewątpliwe zalety z wyboru używanego wózka widłowego pochodzącego ze sprawdzonego źródła.
Szukasz oferty na wózki pochodzące ze sprawdzonego i cenionego składu używanych pojazdów? Kliknij tutaj: www.lemarpol.com.pl/wozki/uzywane-wozki-widlowe

Co warto sprawdzić przez zakupem używanego wózka widłowego

Co sprawdzić przed zakupem używanego wózka widłowego?

Jednak zakup nie kończy się w momencie wyboru właściwej strony, za pomocą której zamówi się pojazd. Najważniejsze jest samo urządzenie. Do jego wyboru należy się dobrze przygotować i koniecznie sprawdzić kilka najważniejszych elementów oferty, takich jak:

 • model oraz marka wózka;
 • rok produkcji sprzętu;
 • aktualne, rzeczywiste zdjęcia;
 • ilość przepracowanych motogodzin;
 • ewentualne uwagi dotyczące dodatkowego wyposażenia czy wymienianych w pojeździe elementów itp.

Ponadto, jeśli masz możliwość oglądania wózka na żywo:
1. Porównaj numery seryjne sprzętu z informacjami zawartymi w dokumentacji – to bardzo ważne aby były zgodne.
2. Oceń stan techniczny pojazdu – czy nie posiada on jakichś wgnieceń, uszkodzeń? W jakim stanie są widły? Czy silnik pracuje prawidłowo? Czy wózek odpala od razu?
3. Zbadaj dokumenty, aby przekonać się, czy wózek widłowy był regularnie poddawany badaniom (ewentualnie przyjrzyj się jakie naprawy przechodził).
4. O ile będziesz miał taką możliwość – wykonaj jazdę próbną używanym wózkiem widłowym. Przetestuj także jego możliwości unoszenia ładunków.

Ile kosztują używane wózki widłowe?

Ile kosztują używane wózki widłowe

Ceny używanych wózków widłowych są zdecydowanie bardziej zróżnicowane niż ceny nowych pojazdów. Wynika to oczywiście ze zróżnicowanej oferty na używane sprzęty. Ich cena zależy od większej ilości czynników:
marki i typu pojazdu;
wieku wózka widłowego;
stanu technicznego;
ilości przepracowanych motogodzin;
– dodatkowego wyposażenia itp itd.
W przypadku używanych wózków widłowych spalinowych – możliwy jest zakup sprzętu już od ok. 25 tys. złotych (jeśli chodzi o pojazd mniej znanych marek – np. Komatsu) czy w kwocie od ok 35 tys. wzwyż za używany wózek spalinowy Nissan lub Toyota. Podobnie ma się sprawa w przypadku wózków elektrycznych.
Znacznie droższe są używane wózki terenowe i wysokiego składowania – w przypadku tych pierwszych, za zakup używanego pojazdu trzeba liczyć się z kwotą rzędu powyżej 50 tysięcy złotych.

Jakie są korzyści z zakupu używanego sprzętu?

Pierwszą i niewątpliwie główną zaletą zakupu używanych wózków widłowych jest możliwość zaoszczędzenia znacznej kwoty pieniędzy. Jak wiadomo, ceny tego typu urządzeń nie są niskie. Zanim wybierze się kosztowny nowy sprzęt, warto upewnić się czy na rynku nie ma używanego wózka widłowego jaki potrzebujemy.
Dodatkowymi korzyściami (w przypadku wyboru sprzętu pochodzącego od dealera) są:

 • gwarancja na zakupiony pojazd;
 • doradztwo techniczne;
 • możliwość skorzystania z usługi serwisowania (warto dopytać, jak wygląda jej finansowanie)
 • możliwość rozłożenia zakupu na raty.

Używane wózki widłowe – podsumowanie

Używane wózki widłowe podsumowanie

Z powyższego artykułu mogliście dowiedzieć się, gdzie najlepiej szukać używanych wózków widłowych, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu oraz co można zyskać, wybierając używany sprzęt do swojego przedsiębiorstwa.
Warto dodać, iż nie należy bać się zakupu używanych pojazdów. Używane wózki widłowe czołowych marek są trwałe i solidne, dzięki czemu mogą służyć efektywnie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com