Woreczki foliowe – jak wykorzystać ponownie i nie zanieczyszczać?

Pomimo naszych największych wysiłków, aby zminimalizować użycie plastikowych toreb na zakupy, decydując się na torby wielokrotnego użytku, ten plastik zawsze trafia do naszych domów. Ale nie musisz woreczków foliowych wyrzucać i dodawać do stale rosnącego plastikowego pojemnika na śmieci. Firma https://niupak.eu producent takich worków zainspirowała nas do stworzenia tego artykułu, gdzie dzielić się będziemy kreatywnymi pomysłami na recykling.

Uratuj plastikowe torby z pojemnika na śmieci i użyj ich do ochrony delikatnych przedmiotów podczas przeprowadzki. Dzięki zawijaniu przedmiotów kruchych do plastikowych toreb unikniesz używania produktów do pakowania, takich jak kulki ze styropianu, które po prostu generują więcej odpadów. Po przeprowadzce wyjmij plastikowe torby z pudełek i odłóż je na bok, aż będą potrzebne do kolejnego z niżej wymienionych pomysłów.

Zachowaj pędzle i wałki do malowania na później

Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę w trakcie malowania, niekoniecznie musisz najpierw porządnie wypłukać pędzle i wałki. Zanim się rzucisz w wir sprzątania, niepotrzebnie tracąc czas, zawiń pędzle i wałki w czystą plastikową torbę na zakupy i włóż je do lodówki, aby nie wysychały. Po prawidłowym zapakowaniu plastikowa torba może sprawić, że mokre pędzle i wałki będą gotowe do malowania przez kilka godzin, dając mnóstwo czasu na powrót do projektu, gdy będziesz gotowy.

Chroń swoje rośliny

Spodziewasz się zimnego frontu? Chroń delikatne rośliny przed nocnym mrozem, delikatnie zawiązując wokół nich plastikową torbę. Plastikowy bufor chroni przed silnym wiatrem i chłodem, zatrzymując ciepłe powietrze w środku, aby zaizolować korzenie i gałęzie.

Zrób materiał do rękodzieła domowego

Jeśli jesteś sprytny i lubisz robić na drutach lub szydełku, możesz zamienić plastikowe woreczki w plastikową przędzę (lub włóczkę) do wykorzystania w tysiącach projektów. Po prostu połóż torby na płasko i przecinaj w poprzek, od góry do dołu (odrzucając uchwyty), aby utworzyć pętle. Zawiąż pętle razem, aby utworzyć długie pasmo materiału, a następnie zwiń je w kulkę i użyj go do stworzenia podstawek, podkładek, toreb wielokrotnego użytku, dywaników, wieszaków na rośliny lub innych kreatywnych pomysłów, które wymyśli twój umysł.

Wyłóż kosze na śmieci

Plastikowe torby na zakupy to idealny rozmiar do wyłożenia małych koszy na śmieci w sypialni i łazience. Przechowuj stare torby z zakupami w pustym pudełku na chusteczki w spiżarni lub pod zlewem. Możesz stamtąd je z łatwością wyjąć za każdym razem, kiedy tylko potrzebujesz nowego worka na śmieci.

Twórz teksturowane powierzchnie malarskie

Wiele technik malowania i glazurowania można osiągnąć za pomocą torby na zakupy z recyklingu. Przykryj czysty wałek do malowania plastikową torbą, a następnie zawiń go farbą i nałóż na ścianę, aby uzyskać efekt teksturowania lub uzyskaj efekt sztucznej skóry, nakładając zwiniętą plastikową torbę na warstwę glazury, aby utworzyć przypadkowe wzory. To naprawdę kreatywne rozwiązanie, które zwyczajnie masz w zasięgu ręki. Skorzystaj z niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com