Wirtualny adres do rejestracji firmy – czy to dobre rozwiązanie?

 

Wirtualny adres do rejestracji firmy – czy to dobre rozwiązanie?

Wirtualny adres do rejestracji firmy jest doskonałą alternatywą dla wynajmowania biura stacjonarnego, jak i wydzielania specjalnego miejsca pod działalność gospodarczą w swoim prywatnym mieszkaniu. Wielu z nas rozważa założenie firmy i zastanawia się, jak ograniczyć wydatki na biuro. Z pewnością zainteresować nas może adres do rejestracji firmy Warszawa albo w innym sporym mieście, gdyż będzie to świadczyło o prestiżu naszej działalności. Czy jednak jest to na pewno dobre rozwiązanie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Adres do rejestracji firmy Warszawa – czy jest obowiązkowy?

Jeśli zastanawiamy się, czy adres do rejestracji spółek Warszawa lub w innym dużym mieście jest niezbędny dla prowadzenia działalności, odpowiedź brzmi – tak. Ponadto, jego wskazanie jest bardzo ważne z uwagi nie tylko na kwestie formalne, ale również praktyczne. W oparciu o siedzibę spółki określana jest między innymi:

  • miejsce, gdzie mają się odbywać zgromadzenia wspólników – co do zasady powinny się one odbywać w siedzibie spółki,
  • właściwość urzędu skarbowego,
  • właściwość sądu do rejestracji spółki.

Adres do rejestracji spółek Warszawa jest zaś przede wszystkim miejscem, gdzie będzie trafiała korespondencja – w tym również urzędowa.

Czym jest wirtualne biuro?

Wielu z nas być może po raz pierwszy spotyka się z takim określeniem. Czym właściwie jest i jakie usługi może zaoferować nam wirtualne biuro? Wirtualne biuro nazywane inaczej e-biurem to usługa wynajmowania miejsca na prowadzenie działalności (skrzynki pocztowej, adresu), która świadczona jest przed firmy mające przestrzeń biurową i kadrę biurowych pracowników.

Osoby pracujące w wirtualnym biurze obierają oraz skanują pocztę i przyjmują interesantów. Mogą także udostępniać dedykowany numer telefonu i pełnić funkcję sekretarki firmy odbierając jej połączenia.

Wynajmując biuro wirtualne, zyskujemy dostęp do biurka, a czasami nawet do całego pomieszczenia. Praca w nim wymagać będzie jednak dokonania wcześniejszej rezerwacji, ponieważ takie biuro dzieli się zwykle z kilkudziesięcioma innymi przedsiębiorstwami. Większość biur wirtualnych udostępnia także sale konferencyjne, które rozlicza się na godziny.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Wirtualne biuro jest jak najbardziej legalną usługą, pod warunkiem jednak, iż firma świadcząca takie usługi otrzymała zgodę od właściciela lokalu na podnajmowanie go innym osobom. Pytanie o legalność wynika także z interpretacji izby skarbowej, która może odmówić rejestracji spółki w takim przypadku.

Dlaczego warto ubiegać się o dotacje unijne 2023?
Na czym polega ochrona sygnalisty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com