Usługi detektywistyczne dla firm

Usługi i praca detektywa kojarzy się najczęściej z filmami kryminalnymi, które w ostatnim czasie zyskały na popularności. Badanie spraw kryminalnych czy też tropienie nie zawsze uczciwych współmałżonków czy wspólników to nie tylko fabuła filmowa, a sytuacje z telewizyjnego ekranu są często inspiracją z prawdziwego życia. Sprawdźmy więc, jak wygląda praca detektywa z prawdziwego zdarzenia, a także jak jego usługi można wykorzystać w działalności firmy.

Jak wygląda praca typowego detektywa?

Jak już wspomniano, detektyw najczęściej kojarzy nam się z pracą wykonywaną na zlecenie prywatnych ludzi, a zadania jakie robi na co dzień widzimy najczęściej w telewizyjnych programach. Na co dzień, w prawdziwym życiu detektywi również mają co robić, a to, czym się dokładnie zajmują uzależnione jest od konkretnego zlecenia, jakie przyjmują. Jedno jest pewne- praca detektywa nie należy do czynności wykonywanych za biurkiem i nie zawsze trwa tradycyjne osiem godzin, więc detektywem nie powinna być osoba ceniąca sobie rutynę i powtarzalność zawodowych obowiązków. Można przyjąć, że zlecenia, choć pozornie wydają się podobne, często się od siebie różnią, generując tym samym różny rodzaj i miejsce wykonywanych obowiązków. Najczęściej jest tak, że biura detektywistyczne działają na terenie konkretnego województwa, a nawet całego kraju.

Jakie sprawy najczęściej przyjmują detektywi?

Do spraw, jakie najczęściej kojarzą nam się z pracą detektywów należą sprawy dotyczące potwierdzenia lub zaprzeczenia zdrady. Faktycznie, do najczęściej wybieranych usług detektywistycznych należy obserwacja wskazanych osób, która może taki stan rzeczy określić. Oprócz tego zleceniodawca może poprosić o obserwację własnej osoby w celu ustalenia czy nie jest obserwowany przez osoby trzecie, co często ma miejsce w związku z wykonywaną pracą. Do obowiązków przeciętnego detektywa należy również zdobycie dowodów i pomoc w sprawach rozwodowych, ustalenie miejsca pobytu i szczegółowych danych dłużnika, zaginięcia, a także pomoc w sprawach związanych z pracą, do których należy min. mobbing, dyskryminacja, molestowanie seksualne, wraz ze sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji.

Ceny usług detektywistycznych

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, a także długości realizacji zlecenia, biura detektywistyczne ustalają zróżnicowany cennik. I tak dla przykładu jeden dzień obserwacji konkretnej osoby generuje koszt około 1200 złotych. Podobna cena występuje przy ustaleniu miejsca pracy czy też adresu zameldowania wskazanej osoby. W przypadku bardziej złożonych zleceń, takich jak poszukiwanie osoby zaginionej koszt operacji wzrasta i cenę usługi można wyrazić w kilku tysiącach złotych. W przypadku spraw na większą skalę często ustalana jest satysfakcjonująca obie strony stawka. Podane ceny obowiązują w stołecznych biurach detektywistycznych. Oczywistym jest, że przeciętne biuro detektywistyczne w Opolu będzie miało nieco niższe ceny. Przed realizacją każdego zlecenia warto jest zatem omówić wszystkie szczegóły, również stronę finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com