Umywalka nablatowa czy wpuszczana – Jaką wybrać?

ceramika

Umywalka jest jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Chyba zresztą nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić łazienkowego wnętrza właśnie bez umywalki. Nie tylko spełnia ona niezwykle ważną rolę, ale także ze względu na to, że zazwyczaj znajduje się na przeciwko wejścia – także i funkcję dekoracyjną. Dobrze dobrana umywalka przykuwa wzrok, ma wpływ na charakter wnętrza, a także i sprawia że korzysta się z niej komfortowo. Do najpopularniejszych modeli zaliczyć można umywalki nablatowe oraz wpuszczane w blat – jeśli chcesz dowiedzieć się czym się różnią oraz, na który model lepiej jest postawić – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Umywalka nablatowa – wybierana do wielu aranżacji!

Od dobrych kilku sezonów zauważyć można, że sporym zainteresowaniem cieszą się umywalki nablatowe. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ modele te zachwycają swoją estetyką, a ze względu na design sprawdzą się w różnych aranżacjach, zarówno w tych nowoczesnych, klasycznych, a także i retro. Zaletą umywalek nablatowych jest także to, że posiadają wyższy rant. Ze względu na niego użytkowanie ich jest niezwykle komfortowe, nie trzeba się bowiem mocno schylać podczas mycia twarzy czy golenia się.

Dla wielu osób największą zaletą umywalek nablatowych jest to, że nie zajmują miejsca w szafce. Jest to niezmiernie ważne, szczególnie dla osób, które nie posiadają dużych łazienek i dla których każdy centymetr przeznaczony na przechowywanie jest na wagę złota. Poza tym modele te dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, rozmiarowych, a także i materiałowych. Mogą być wykonane nie tylko z popularnej ceramiki, ale także ze szkła, kamienia, konglomeratu, a nawet drewna. Szeroki wybór markowych umywalek nablatowych znajduje się w ofercie sklepu internetowego ŁazienkiABC.pl. Zachęcamy do zapoznania się.

umywalki nablatowe

Umywalki wpuszczane w blat – zalety

Umywalki wpuszczane w blat są równie często wybierane. Modele te przede wszystkim są zazwyczaj sprzedawane razem z szafkami. Nie ma więc problemu, by te dwa elementy dopasować do siebie. Montaż umywalki także nie jest skomplikowany. Zazwyczaj wystarczy łączenia wykonać silikonem. Atutem jest także to, że blat szafki nie został ochlapany. Umywalka bowiem jest wpuszczana właśnie w niego. Tym samym czyszczenie całej strefy jest banalnie proste.

Umywalki wpuszczane w blat dostępne są w wielu wariantach rozmiarowych. Na rynku znaleźć można modele, które sprawdzą się w przestronnych łazienkach, takie, które mają ponad 100 cm szerokości. Bez problemu znaleźć można także i modele, które sprawdzą się w małych i nieustawnych łazienkach czy toaletach. Mówiąc o zaletach umywalek wpuszczanych w blat, należy także dodać, że można dobrać do nich różne baterie. Może być to bateria umywalkowa sztorcowa – zarówno montowana na umywalce lub na blacie, baterie ścienna podtynkowa lub natynkowa. Umywalka wpuszczana w blat tworzy z szafką jedną bryłę – z tego też względu nie ma zbyt wielu zakamarków, w których może gromadzić się kurz. Czyszczenie jej jest tym samym bezproblemowe. Nie jest to jednak model umywalki, który jest polecany do każdego wnętrza. Trzeba przyznać, że ze względu na sam sposób montażu w szafce jest znacznie mniej miejsca, niż w przypadku modeli nablatowych. Wybór umywalki powinien był podyktowany nie tylko względami wizualnymi, ale przede wszystkim funkcjonalnością i ergonomią.

Szeroki wybór umywalek nablatowych oraz tych wpuszczanych w blat znajduje się w sklepie internetowym ŁazienkiABC.pl. Znajdują się tam modele, które są zróżnicowane względem siebie estetyką, kształtem, rozmiarem, a także i materiałem wykonania. Wszystkie modele pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Polecamy:
Fotel Gamingowy – dlaczego warto go mieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com