Udany e-sklep dla graczy – chodzi nie tylko o sprzedaż

Jako właściciel e-sklepu komputerowego masz na każdym kroku okazję, by wpłynąć na doświadczenie klienta. Tworzysz reklamy, zatwierdzasz zdjęcia, zmieniasz swoją stronę i piszesz e-maile. Jednak gdy myszka bądź fotel komputerowy opuści twoje ręce i zostanie wysłany do klienta, przekazujesz swoją markę w ręce nieznajomego.

Wysyłka może pomóc twojej firmie na wiele sposobów, bądź też wygenerować nieprzychylne opinie. Wybierz niewłaściwego partnera do wysyłki, a Twoi klienci nie wrócą ponownie. Nie planuj swojej strategii wysyłki, a może się okazać, że nie będziesz opłacalny. Wielu nowych przedsiębiorców e-commerce nie myśli zbyt wiele o wysyłce swoich produktów, lub nawet nie rozumie mylącego i skomplikowanego świata wysyłki i dostarczania produktów.

W tym tekście omówimy podstawowe informacje o wysyłce Twoich produktów i skupimy się na wyjaśnieniu tego skomplikowanego tematu. Jeśli jednak chcesz sobie skrócić drogę – wzoruj się na najlepszych branży. Zobacz, jak robią to liderzy np. https://gamera.pl/wysylka-towarow/.

Pakowanie i marketing

Wraz z rozwojem świata e-commerce wzrastają oczekiwania klientów kupujących online. Wiele lat temu pakowanie i wysyłka były po prostu sposobem na otrzymanie produktu zakupionego online, jednak coraz więcej osób szuka wysyłki, pakowania i prezentacji opakowania – wszystkie te elementy stają się integralną częścią zakupów.

Oczekiwania te oznaczają, że w przypadku wielu firm skuteczne konkurowanie oznacza wykraczanie poza samą sprzedaż towarów. Chcą zaimponować klientom i przekroczyć ich oczekiwania, dostarczając coś więcej niż tylko produkt, ale także doświadczenie.

Można przecież używać opakowania jako kanału marketingowego. Dobrym pomysłem jest wysyłać produkty dla graczy w opakowaniach jednostkowych z nalepką z logo sklepu i notatką z podziękowaniami, która zachęca ludzi do udostępnienia zdjęcia ich zakupów w mediach społecznościowych.

W świecie, w którym zapieczętowane torby fabryczne i czarno-biały paragon są uważane za standardowe, to właśnie takie małe detale mają duży wpływ na to, by zrobić wyjątkowe wrażenie na klientach. Dziś niektóre z najbardziej udanych i interesujących marek to te, które wykorzystują opakowania, aby dostarczyć jak najlepsze doświadczenie swoim klientom.

Zastanów się, w jaki sposób możesz zapewnić klientom lepszą obsługę poprzez opakowanie i jak możesz wykorzystać opakowanie jako rozszerzenie swojej marki!

Opcje pakowania

Zanim będziesz mógł wysyłać swoje produkty, najprawdopodobniej będziesz musiał je spakować w celu bezpiecznego transportu. Jakie masz opcje do wyboru? Istnieje kilka typowych opcji pakowania, w tym pudła lub koperty (wyściełane lub nie). W przypadku większości swoich produktów najprawdopodobniej musisz użyć opakowania o niewielkich rozmiarach, aby spakować produkty do wysyłki, a także pewną formę wypychania lub amortyzację produktu – co bardzo ważne, aby żadna myszka czy też klawiatura nie została uszkodzona.

Możesz również spróbować myśleć poza schematami i spojrzeć na inne materiały opakowaniowe. Na przykład rozważ możliwość wyboru niekonwencjonalnych opcji pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com