UBER – rozwiązanie pełne zalet dla taksówkarzy i ich klientów

Branża transportu osobistego uległa drastycznym zmianom w ostatnich latach wraz z wprowadzeniem systemów taksówkowych i samochodowych systemów powitalnych.

Nowi dostawcy branżowi, tacy jak UBER, dokonali zmian strukturalnych w starym przemyśle, który funkcjonował w taki sam sposób jak przed dziesięcioleciami, kiedy to osoba która potrzebowała taksówki musiała fizycznie machać do taksówkarza na rogu ulicy lub dzwonić do lokalnej korporacji, aby zarezerwować samochód – nierzadko z co najmniej pół godzinnym czasem odbioru. UBER i jego konkurenci umożliwili zamówienie samochodu lub taksówki ze smartfona z dowolnego miejsca. Poniżej omawiamy kilka największych zalet tego rozwiązania.

Zalety aplikacji UBER dla każdego z nas

Zamiast gonić taksówkę na ulicy metropolii lub dzwonić i czekać pół godziny na usługę, użytkownicy aplikacji mogą teraz wywołać samochód z dowolnej lokalizacji (np. swojego mieszkania) i mieć gotowy samochód do użytku w ciągu kilku minut. W dużych miastach, takich jak Warszawa, gdzie przemysł taksówkowy jest regulowany, większość samochodów to czyste i dobrze utrzymane, późne modele samochodów, które są kierowane przez profesjonalnych kierowców i które mają odpowiednie ubezpieczenie komercyjne. Ponieważ karta kredytowa pasażera jest powiązana z kontem UBER, płatności nie muszą być natychmiast przetwarzane.

Po przybyciu do miejsca docelowego, kierowca zatrzymuje samochód, a pasażer może po prostu wyjść z niego ciesząc się z wygody całego procesu. Dla pasażerów z kontami w aplikacji wysyłane jest potwierdzenie e-mailem, a życie staje się o wiele łatwiejsze, ponieważ nie ma potrzeby zbierania i śledzenia kwitów papierowych. Po zaakceptowaniu przez kierowcę przydziału do przewozu pasażerów, pasażerowie mogą śledzić pozycję i trasę kierowców oraz komunikować się ze swoimi kierowcami, jeśli to konieczne.

praca w uber Kierowca dowie się o miejscu docelowym pasażera dopiero po rozpoczęciu taryfikacji, a tym samym zadba o kwestię ewentualnego odmowy dostępu do taksówki podczas podróży do niepożądanych części miasta. Nieprofesjonalne sytuacje są eliminowane, ponieważ pasażerowie oceniają osiągi kierowcy, a niezmiennie niska ocena zmusza kierowcę z UBER lub jego konkurentów do zmian – na lepsze, dla klienta. W wielu miastach z mniej rygorystycznymi przepisami (w porównaniu do Warszawy), przeciętni obywatele mogą sami świadczyć takie usługi – a praca w UBER zwiększa liczbę kierowców i udostępnia więcej samochodów. Wszystkie powyższe plusy bardziej sprzyjają pozytywnym doświadczeniom dla klientów korzystających z taksówek.

Zalety aplikacji UBER dla taksówkarzy

Bezpieczeństwo jest najważniejszą zaletą w odniesieniu do kierowców korzystających z UBER – ponieważ transakcja jest bezgotówkowa, kierowca nie musi martwić się o niezapłacone opłaty i nie musi nosić żadnej sporej kwoty gotówki, która mogłaby zachęcić złodzieja. W przeciwieństwie do klasycznych taksówkarzy którzy pracują na 12-godzinnych zmianach kierowcy korzystający z UBER cieszą się większą swobodą i elastycznością – mogą w każdej chwili zalogować się i wylogować z systemu i mogą strategicznie przydzielić sobie godziny pracy i wysiłki w sposób najlepiej odpowiadający ich potrzebom i okolicznościom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com