Testy funkcjonalne oprogramowania

Testowanie oprogramowania jest ważne, ponieważ tylko tak zyskasz pewność, że Twoja strona www, sklep lub aplikacja działają prawidłowo. Testowanie oprogramowania jest złożonym procesem i nie polega wyłącznie na sprawdzeniu, czy program działa prawidłowo, obejmuje również raportowanie wyników swojej pracy, ocenę jakości przedmiotu testowego oraz zapobieganie powstawaniu błędów w przyszłości.

TESTOWANIE FUNKCJONALNE STRON INTERNETOWYCH

Testowanie funkcjonalne to jeden z 4 tradycyjnych typów testów, który ma za zadanie ocenić, czy strona www spełnia wymagania funkcjonalne. Każda procedura testowania oprogramowania obejmuje funkcjonalne testowanie oprogramowania. To pomaga utrzymać zadowolenie klientów i uniknąć kosztownych i czasochłonnych napraw.

W celu przeprowadzenia takich testów, testerzy oprogramowania działają na zasadzie czarnej skrzynki, co oznacza, że nie mają wiedzy na temat wewnętrznej struktury aplikacji poddawanej testom. Ich zadaniem jest sprawdzić, czy program spełnia oczekiwania biznesowe i jednocześnie zapewnić użytkownikowi wysoką funkcjonalność. Podczas procesu testowania oprogramowania nie można zapominać o wersjach mobilnych naszego produktu. Testerzy używają specjalistycznych narzędzi do testowania lub korzystają z mobilnych wersji stron internetowych, aby przetestować tę funkcjonalność.

KORZYŚCI Z TESTOWANIA OPROGRAMOWANIA

  • Zwiększa to zaufanie do produktu, który jest w trakcie rozwoju.
  • Zapewnia pewne, spójne i dokładne rezultaty, a także obniża koszty utrzymania aplikacji.
  • Pomaga firmom w zapewnieniu wysokiej jakości produktów, co z kolei przyczynia się do zaufania klientów.
  • Pomaga w identyfikacji błędów w procesie rozwoju oprogramowania.
  • Pozwala klientom biznesowym dostarczać użytkownikom produkty i oprogramowanie wysokiej jakości.
  • Pomaga zapobiegać awariom, co pozwala firmie zaoszczędzić pieniądze na kosztownych naprawach utrzymaniowych na poczet przyszłych projektów aplikacji.
  • Usprawnia działanie produktu lub aplikacji.

STRONY WWW I APLIKACJE WIELOJĘZYCZNE- TESTOWANIE

Firmy działające na rynku międzynarodowym wykonują tłumaczenie swoich stron, aplikacji czy oprogramowania na wiele języków. Nawet jeśli nasz produkt został poddany testom przed tłumaczeniem, każda nowa wersja językowa stron czy aplikacji wymaga kolejnych testów.

Powodów, dla których po tłumaczeniu należy wykonać nowe testy, jest wiele, np.:  różnice w długości tekstu między poszczególnymi językami, aspekty prawne, nowe zasady wysyłki produktów, ocenę użyteczności aplikacji na nowym rynku.

Nową wersję językową witryny zawsze należy poddać testom funkcjonalnym i językowym. W Skrivanku mamy w tym zakresie duże doświadczenie i zdajemy sobie sprawę, że bez testów powierzony nam projekt nie jest kompletny. Testowanie oprogramowania jest niezbędnym elementem każdego projektu tłumaczenia stron www, oprogramowania i aplikacji mobilnych.

CO DALEJ PO TESTOWANIU OPROGRAMOWANIA?

Zakończenie testów oprogramowania lub aplikacji nie musi oznaczać, że zadanie zostało wykonane lub że użytkownik będzie zadowolony z produktu. Wynikiem testów jest raport opisujący napotkane błędy. Uzyskanie funkcjonalnej i wolnej od błędów strony internetowej lub aplikacji możliwe jest tylko po wprowadzeniu niezbędnych poprawek. Dlatego jakość oprogramowania czy stron internetowych zależy nie tylko od pracy testera.

Równie ważne jest, aby zespół deweloperski sprostał wyzwaniu i wdrożył konkretne usprawnienia. Ostateczna wersja programu wymaga jeszcze weryfikacji pod kątem wprowadzonych zmian, zgodnie z testami i wymaganiami użytkownika. A już opublikowane strony internetowe lub aplikacje również mogą zostać udoskonalone dzięki nowym wersjom. W świecie stale zmieniających się wymagań przygotowanie ostatecznej wersji aplikacji jest praktycznie niemożliwe. Trzeba stale brać pod uwagę zachowania i opinie użytkowników, wprowadzać poprawki i śledzić aktualne trendy.

ILE TO KOSZTUJE?

To zależy od tego, ilu testerów zaangażujemy, ile czasu przeznaczymy na testy i jaki zakres testów wykonujemy. Nie warto jednak oszczędzać na testach. Poprawki wprowadzane na gotowej i udostępnionej użytkownikom aplikacji to dużo wyższy koszt, także wizerunkowy, i po prostu kłopot.

W Skrivanku testowanie oprogramowania i stron internetowych może być częścią bardziej złożonych projektów lub samodzielną usługą. Przeprowadzamy testy funkcjonalne zarówno serwisów internetowych, jak i nowo tworzonych wersji językowych oprogramowania, niezależnie od używanego języka programowania. Stawki za testowanie oprogramowania i stron internetowych zależą od ich rozmiaru, języka programowania, specyfikacji, złożoności produktu i wymagań testowych. Skontaktuj się z nami, aby omówić wymagania dotyczące testowania oprogramowania lub witryny, zakres testów i otrzymać bezpłatną wycenę. Nasi testerzy oprogramowania służą pomocą.

Jak zapakować paczkę, aby towar trafił w idealnym stanie do klienta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com