Dobrej jakości nagrobki to trwałość na długie lata!

Nie da się ukryć, że każdy, kogo wola będzie opierać się na tradycji, prędzej czy później będzie potrzebował trumny, w której zostaje pochowane ciało oraz nagrobka będącego żywym dowodem na to, że w tym miejscu pochowana jest konkretna osoba. Warto już od samego początku decydować się na solidną firmę, która zajmie się stworzeniem nagrobka dla Ciebie. Może to być nagrobek pojedynczy lub nagrobek podwójny, w zależności od tego, czy chcesz, aby w jednym miejscu pochowany został ktoś jeszcze.

  1. Nagrobek pojedynczy czy nagrobki podwójne?
  2. Jaki jest całkowity koszt postawienia nagrobka?

Nagrobek pojedynczy czy nagrobki podwójne?

Bardzo ważnym zagadnieniem, które podejmowane jest u kamieniarza podczas zamawiania nagrobka to fakt, czy ma by c on pojedynczy, czy jednak podwójny. Nagrobek pojedynczy dedykowany jest wyłącznie jednej osobie, natomiast nagrobek podwójny może być później wykorzystany przez dwie osoby. Najczęściej decydują się na niego małżeństwa, które chcą spocząć razem w jednym miejscu. Jest to bardzo popularny i całkowicie normalny zabieg. Oczywiście, cena nagrobka podwójnego będzie nieco wyższa niż w przypadku nagrobka pojedynczego. Trzeba mieć jednak na uwadze, że z kolei dwa pojedyncze to podwójne miejsce na cmentarzu oraz podwójna zapłata za nagrobek pojedynczy.

Nawet jeśli nie planujecie pochówku tradycyjnego, bardzo popularne w ostatnim czasie stały się nagrobki urnowe. Ceny nagrobków urnowych są znacznie niższe przez wzgląd na ich niewielkie wymiary. Nagrobki dziecięce także są dość tanie.

Jaki jest całkowity koszt postawienia nagrobka?

Ile kosztuje nagrobek? Cena nagrobka zależy od wielu czynników. Cennik usług kamieniarskich jest obecnie bardzo zróżnicowany. Wiele zależy od popularności firmy, od tego, skąd firma sprowadza swoje materiały, a także od projektów, jakie oferuje swoim klientom. Jeśli na nagrobek zostaje wybrany granit, trzeba sobie zdawać sprawę, że materiał ten pochodzi z różnych rejonów świata i może być dostępny w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Na cenę pomnika wpłynie fakt, czy zostanie on połączony z innymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy szkło, czy jednak zamawiający zostaną przy najprostszej wersji. Koszt nagrobka zależał będzie także od tego, czy klient będzie chciał skorzystać z licznych dodatków, takich jak wazony, rzeźby czy dekoracje. Całkowity koszt postawienia nagrobka to ok. kilka tysięcy złotych, które warto mieć odłożone na czarną godzinę, aby nie obciążać nadmiernie swojej rodziny w tych trudnych chwilach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com